Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi az az érintésvédelmi...

Mi az az érintésvédelmi kioldó szerv? A kismegszakító mitől az? A fi relé mitől nem az?

Figyelt kérdés
Mi a köze az érintésvédelemhez a túláram védelemnek? Ha pl megfogom a fázist és a feszkó áthajt rajtam 2A-t, attól a kismegszakító nem fog levágni, de én meghalok. Akkor mitől is érintésvédelmi eszköz? +Tudom, hogy áramvédő kapcsoló önmagában nem alkalmazható érintésvédelmi kioldó szervként. Miért? Igazából az "érintésvédelmi kioldó szerv" fogalma jól jönne, de ezt sajnos nem találtam meg:D

2018. jan. 9. 17:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Az érintésvédelem az nem az, hogy megfogom a fázist. Az érintésvédelem az az, hogy a készülék testzárlat útján meghibásodik, és a készülék fém testét fogod meg. A túláramvédelem meg azért fog levágni, mert a készülék teste védővezetővel van ellátva, mely védővezető segítségével a hibaáram folyik vagy földelésen át, vagy nullavezetőn (helyett PEN vezetőn) át.

Fogadjunk, hogy ez a google-val kideríthető.

2018. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. jan. 9. 18:37
 3/3 anonim ***** válasza:

Félbehagytam.

Ez a kioldószerv megnevezés az MSZ 172-ből származik, a mostani szabvány nem alkalmazza, de az ÁVK éppúgy az, mint a túláramvédelem. A mostani szabvány írja:

TN-rendszerekben hibavédelemre (közvetett érintés elleni védelemre) a következő védelmi eszközök alkalmazhatók:

– túláramvédelmi eszközök;

– áram-védőkapcsolók;

Az MSZ 172 meg azt írta:

Áram-védőkapcsolás (maradékáram-kapcsolás):

A korábbi magyar szabvány ezt önálló érintésvédelmi módnak tekintette, e szabvány - a nemzetközi előírásoknak megfelelően - csak a nullázás vagy védőföldelés egyik lehetséges kioldószervének. E változás azonban csak a tárgyalási módszer változása, a műszaki követelmények lényegében változatlanok.


"hibavédelemre (közvetett érintés elleni védelemre)" ez az érintésvédelem mai megnevezése - a fázisvezető megfoghatásának lehetősége az ma alapvédelem (közvetlen érintés elleni védelem), régen meg véletlen érintés elleni védelem volt.

2018. jan. 9. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!