Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek mi a fontosabb az...

Szerintetek mi a fontosabb az életben: a tudomány vagy a művészet?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 20:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettő. De talán a tudomány kicsit fontosabb.
2010. jún. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
91%
Mind2ő nagyon fontos az életben!Szerintem inkább a tudomány fontosabb!Ha belegondolunk a művészet kreativitást szül a kreativitás meg logikát ,logikát meg tudomány!:)
2010. jún. 5. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
52%

Az enyémben a művészet.

Szerintem mindenkiében annak kellene. Anélkül nem lehetnénk boldogok. Én inkább élnék egy boldog barlangban (abszolút tudomány nélkül), mint egy olyan világban, ahol az emberek még beszélni sem tudnak, mert annyira leszarják egymást (ez a művészet nélkül így lenne, mert nem mennének sehova, semmi zene, semmi tánc, és a beszéd is művészet), de van ipad!

2010. jún. 5. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

a kettőre együtt van szükség!


ha az egyik megáll, a másik sem tud tovább fejlődni nélküle, mivel mindkettő az emberiség javát szolgálja.

2010. jún. 5. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 dellfil ***** válasza:
82%

"Abszolút tudomány nélkül" nincs művészet sem. A művészet is "tudomány" és a tudomány is "művészet" valamilyen szinten. A kettőt egymástól sterilen, független két "dologra" szétválasztani botorság. Szerintem lehetetlen.

Ezért fontossági sorrendet felállítani sem nagyon érdemes.

Azért halkan megjegyezném, senki (én sem!) nem pontosított, hogy mit ért a "tudomány" és mit ért a "művészet" kifejezések alatt...

( A barlangrajzok lehet, hogy az ősember "tudományos" tevékenységeinek a megnyilvánulásai. Csak a "modern ember" lát bele "művészetet".) :)

2010. jún. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
A tudományt alkalmazzuk az élet minden területén ugy a természeti mint a társadalmi tudományt is. A müvészetet azt fogyasztjuk u.is fogyasztási cikk. Kell a lelkünknek kinek igy kinek ugy.
2010. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
67%
Én a művészet mellett vagyok.
2010. jún. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
75%
Miért értelmezik sokan úgy, hogy a kettő kizárja egymást? Ráadásul mindkettő a kreativitásból ered, tulajdonképpen annak velejárói, ezért amíg van kreativitás, addig mindkettő elkerülhetetlenül létezik. Egyébként én személy szerint a tudományt tartom fontosabbnak, annak ellenére, hogy pl. zene nélkül nem tudnék létezni (viszont tudomány nélkül meg megőrülnék).
2010. jún. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
Szerintem mindkettő elengedhetetlen az életben, a tudomány segít fejlődni és a művészet pedig az önkifejezésben:)17/L
2010. okt. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!