Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen hóálló anyagból tudnák...

Milyen hóálló anyagból tudnák "kohót" készíteni ami kibírja az akár 1500 celsius fokot is?

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 19:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Elmész egy "kályhaboltba" veszel samott (tűzálló) lapokat, összeállítod, mint egy dobozt.

De kiönthető (döngölhető) samottliszt+vizüveg keverékéből, mintha habarcs lenne.

2018. jan. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ
2018. jan. 17. 19:38
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ezen a hőmérsékleten a közönséges, kereskedelmi samott már meglágyul.

Ha samott döngöletet akarsz, azt timfölddel, vagy korunddal kell megerősíteni. A vízüveget inkább kihagyni tanácsos. A vízüveges samott kályhákba - / 800 - 900°C / - megfelel, de magasabb hőmérsékleten üvegszerű masszává válik.

1500°C hőmérsékleten folyékony salakképződéssel is számolni kell.

1200°C fölött a kvarc, SiO2 savként viselkedik. Ha a salakban a CaO/SiO2 arány 1-nél kisebb savas salakról, ha 1-nél nagyobb bázikus salakról beszélünk.

Igen durva salakeróziót régen, Dunaújvárosban láttam. A Maerz-kemencék - / Martin-kemence "upgrade" / - kifolyó-csatornája csapolás alatt, kb. 5 - 10 percig érintkezett folyékony acéllal, és bázikus salakkal. A samott téglákból ez alatt 4 - 5cm oldódott fel.

Később áttértek a magnezites döngöletre, az jobban bírta.

*

Szóval savas, vagy semleges salakhoz jó a timfölddel dúsított samott, vagy a szilika-tégla.

Bázikus salakhoz égetett dolomit, magnezit, vagy króm-magnezit való.

2018. jan. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mit értesz azon, hogy "kohó"?

Én rögtön kemencét gondoltam, viszont sokan használják ezt a szót kovács-tűzre.

Ha kovácsoláshoz akarsz vasat melegíteni, akkor jó a kereskedelmi samott is.

2018. jan. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Egész pontosan vasat szeretnék önteni amihez szükséges volna 1000 jópár celsius
2018. jan. 18. 16:32
 6/14 anonim ***** válasza:

Jól meggondoltad? Nehéz, és veszélyes szakma.

* * * * * * * * * *

Milyen mennyiségre gondoltál? 1 - 2 alkalommal, vagy üzemszerűen akarsz önteni?

2018. jan. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Csak hobbi szinten magamnak elfoglaltságnak
2018. jan. 19. 17:06
 8/14 anonim ***** válasza:

Szkenneltem egy kicsit, nyersvasgyártás jegyzetből. Koksz, vagy faszén elméleti égési hőmérséklete levegő előmelegítés, vagy oxigén dúsítás hatására:


[link]


Majd mesélek még.

2018. jan. 20. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
Egy kis mankó, csak tudj angolul: https://www.youtube.com/watch?v=hHD10DjxM1g
2018. jan. 21. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen ismerem a videóst sok mindent onnan lestem el :)
2018. jan. 21. 16:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!