Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen hóálló anyagból tudnák...

Milyen hóálló anyagból tudnák "kohót" készíteni ami kibírja az akár 1500 celsius fokot is?

Figyelt kérdés
2018. jan. 17. 19:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A medve, meg az olvadt fém nem tréfadolog - mondta Gábor Áron. (:P)

Mielőtt gondolkodnánk, hogy egy aknás, vagy egy tégelykemencére lenne-e szükséged - egy kis balesetvédelem.

1) Jól szellőző helyen kell működnie a kemencének. A szén-monoxid a falazat pórusain is átszivárog.

2) Ügyelni kell, hogy az azbesztkesztyű* sose legyen nedves. Ha egy forró tárgyat megfogsz egy vizes kesztyűben, leforrázza s kezed.

* - Ma már más anyagból készül.

3) Ha nem tudsz lángálló munkaruhát szerezni, legalább műszálas cucc ne legyen rajtad. A műbőr is kerülendő.

4) Csizma, vagy magas-szárú cipő beül, nadrágszár kívül. * - * - Erről van egy régi mókás történetem. Bár lehet, hogy nem tudom szavakkal leírni C... táncát.

5) A formát nagyon gondosan ki kell szárítani.

6) Egy tégely el tud repedni attól, hogy hideg fogóval megfogod.

6/a) Szétömlő olvadt vas nagy bajt tud csinálni. - Még a szomszéd háza is kigyulladhat.

Az öntőgödör nagyon hasznos ilyen esetekben.

6/b Az elfolyt, kifröccsent vasat vízzel ne locsold! Homokot rá!

Kapásból ez jutott az eszembe.

- - - - - - - - - -

A videót én is láttam. Megjegyzem az iparban, legalábbis jobb helyeken nem acél tégelyben olvasztják az alumíniumot. Általában grafit tégelyt használnak. Ha hobbi célra öntesz alumíniumot, elmegy az acél-tégely, de nem árt a tégely belsejét grafittal bevonni.

2018. jan. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Még valami.

Egy kisebb röpülő olvadt vas, vagy acél csepp még nem olyan vészes. Elgőzölögtet az ember bőréből egy kicsit, és megy tovább. Kb. mint egy durva szúnyogcsípés. A salak rosszabb, az megtapad, és beleég a bőrbe.

2018. jan. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Kérdező itt vagy még?

Most gondolkodhatunk azon, hogy aknás kemence, vagy tégely kemence legyen.

[link]


Az aknás kemence jobb hatásfokkal működik, a tégelyes viszont sokoldalúbb. Ha a kialakítása megfelelő, lehet benne kerámiát égetni, üveget rogyasztani, vagy kovácsoláshoz acélt melegíteni.

2018. jan. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Még valami, hogy óvatos légy:

https://www.youtube.com/watch?v=usBraioGscE

2018. febr. 23. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!