Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek lesz még nagy...

Szerintetek lesz még nagy hideg ebben a két hónapban Magyaroszágon?

Figyelt kérdés

Szerintetek lesz még nagy hideg ebben a két hónapban Magyaroszágon? -20 Celsius közeli hőmérsékleti napok.


Amerikában elég hideg volt az idő, most oroszország egyes részein is a szokottnál extrémebb hidegebb van, nálunk meg elég enyhe az idő. Lehet eltolodótt egy hónappal az időjárás és csak most járunk a téli időjárás elején?



2018. jan. 20. 10:13
 1/8 EagleHUN ***** válasza:

Még lehet.

De már nincs 2 hónap. Február második felétől már tavasz szokott lenni (újabban).

Úgyhogy max 1 hónap van már csak.

2018. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Márciusban is lehet tél. Ahogy volt is valamikor nem is olyan régen, néhány évvel ezelőtt fehér húsvét.
2018. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A legtöbb előrejelzés szerint nagy átlagban enyhe telünk lesz, de lehetnek olyan hideg időszakok, mint pl. december közepe táján volt. A -20C kicsit erősnek tűnik, mondjuk van rá 5% esély, helytől függően.


Amúgy az elmúlt ~10 évben én úgy vettem észre, a tél kb. március első feléig, közepéig tart. (Mondjuk a havazás esélyét tekintve.)

2018. jan. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 EagleHUN ***** válasza:
33%

"Márciusban is lehet tél. Ahogy volt is valamikor nem is olyan régen, néhány évvel ezelőtt fehér húsvét."


Lehetni lehet de amire te gondolsz az ritka és rendkívüli helyzet volt 2013, Márc 15. -én és az utána lévő napokban.


Mondjuk egyrészt nem -20C -ban havazott (túl nagy hideg akadályozza is a havazást), csak az utána lévő napok lettek hidegek.


Ilyen esemény(sor) azért nem túl valószínű.

2018. jan. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

[link]


Itt már látszik, hogy lesz.

Február elejére nappal -8 és éjjel -16 az elég meggyőzően télinek tűnik.

2018. jan. 28. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lett hideg. Március 1 volt az idei 17/18 tél leghidegebb napja/reggele. Baranya -23. Budapesten is -16.

Ahhoz képest, hogy 2017 dec 1- 2018 feb 24.-i időjárás elég enyhe volt. Nem is nagyon csökkent -10 celsius alá a hőmérséklet. Esetleg 1-2 napra.

2018. márc. 1. 09:07
 7/8 EagleHUN ***** válasza:
Lett. Extrémnek még ez sem nevezhető, de felettébb fura.
2018. márc. 1. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"a tél kb. március első feléig, közepéig tart"

Egész jól ráhibáztam, bár azt én sem gondoltam volna, hogy március 15. után még fog havazni.

2018. márc. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!