Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Van ez a generátor állórész....

Van ez a generátor állórész. A tekercselés a következőképen néz ki (képek lent) Valaki segítene megérteni a tekercsek bekötését, mert ez nem olyan mint amit eddig tudtam?

Figyelt kérdés

A tekercsek bekötése így néz ki leegyszerűsítve.


[link]


A számok a tekercseket jelölik, az a és b betük pedig az adott tekercs két végét.Ezen a rajzon az eredeti bekötés látható,még nincs szétválasztva a 2-ős tekercs b vége az 1-es tekercstől.És ugyanigy a 4 es tekercs b vége még érintkezésben van a 3-as tekerccsel.Az alábbi képen pedig szét vannak ezek választva,mert csak így tudtam kimérni a tekercseket szakadás mérővel.


[link]


Itt a 2-ős tekercs b vége az x pontban volt összeforrasztva az 1-es tekerccsel,a 4-es tekercs b vége pedig az y pontban a 3-as tekerccsel.


A generátort kaptam valakitől,így ahogy van ,dióda híd nélkül,tehát nem tudom hogyan volt bekötve.Most az az érdekes, hogy a rajz szerint e generátor állórészének a tekercselése négy fázisból áll?,ahol két-két fázis van összekötve,tehát mind a 4 nincs kapcsolatban egymással (diodahíd nélkül mondom, mert az nem volt rajta).


2018. jan. 29. 18:29
 1/5 A kérdező kommentje:

A generátorból a szétszedés előtt 6

huzal lógott ki párosával az alábbi elrendezésben:

1a és 2a

1b és 3b

4a és 3a

2018. jan. 29. 18:36
 2/5 A kérdező kommentje:

Itt kaptam valamit ami talán erre vonatkozik.Valami újabb bekötési mód? Egy szabadalom. Csak még nem tudtam eligazodni rajta.


[link]


Ime egy kép ahogy kinéz új korában


[link]


Még egy link ami közelebb vihet a megoldáshoz


[link]

2018. jan. 29. 20:13
 3/5 A kérdező kommentje:

Közben sikerült megéretni.6 fázist állít elő a generátor.vagyis 2x3 fázist.Úgy látom ez elég új dolog,már csak a hozzászólásokból is.


[link]

2018. jan. 31. 06:37
 4/5 A kérdező kommentje:
megérteni *
2018. jan. 31. 06:38
 5/5 Lazarus81 válasza:
Delta vagy csillag kapcsolásban kell összekötni,de inkább a csillag kapcsolás az elterjedtebb mivel így nagyobb teljesítmény és hatásfok érhető el. 6 kivezetés az az 3 tekercs így lesz meg a 120 fokos eltolás az az a háromfázisú feszültség.
2018. febr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!