Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hány köbfényévnyi térrészre...

Hány köbfényévnyi térrészre jut egy csillag átlagosan?

Figyelt kérdés
Itt, a Nap környékén, pár száz fényév térségben.

2018. febr. 19. 18:42
 1/4 2*Sü ***** válasza:
100%

Rákerestem arra, hogy közeli csillagok. Első találatként ez jött: [link]


Ennek az angol változata némileg használhatóbb:

[link]


Itt a 16,3 fényévnél közelebbi csillagok listája van, és ez 56 csillagot tartalmaz a Napot is beleértve. Egy 16,3 fényév sugarú gömb egy 18 140 köbfényévnyi térfogatot jelent. Ez tehát kb. 324 köbfényévenként egy csillagot jelent.

2018. febr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez mennyire mondható átlagosnak egy nagyobb térrészben?

Tehát valószínű, hogy a 163 fényévnél közelebbi csillagok száma kb. 56000, +-20-30%?

Vagy egyáltalán nem biztos?

(1630 fényévnél közelebbi csillagok száma kb. 56 millió?)

2018. febr. 19. 21:01
 3/4 2*Sü ***** válasza:

Nyilván láttál már képet spirálgalaxisról. A karokban sűrűbben helyezkednek el a csillagok, a karok között ritkábban. A galaxis közepe felé sűrűben, attól távolabb ritkábban. Mennyire mondható átlagosnak ez a sűrűség itt a környezetünkben? Ez nem egy jól meghatározott kérdés. Kicsit olyan, mint ahogy néha barchobázni szoktam, és a kitalálót szoktam szívatni olyan kérdésekkel, hogy „Kisebb, mint egy nagy hal?”, majd „Nagyobb, mint egy kis hal?”


Itt egy kép a Tejútrendszerről, benne a Nap helyzetével. Különösebb számolás nem kell, hogy az ember megítélje, hogy mi most egy sűrűn, vagy ritkán „lakott” területen vagyunk. De ez szubjektív, kicsi és nagy relatív fogalmak, így a kis és nagy sűrűség is.

2018. febr. 19. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"The true stellar density near the Sun is estimated as 0.004 stars per cubic light year"


[link]

2018. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!