Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogy csináljak klímát? Arra...

Hogy csináljak klímát? Arra gondoltam, hogy egy hűtőgép kompresszorral beszivatom a meleg levegőt, és összesűrítem, majd a kifúvódó levegő lehül a tágulástól.

Figyelt kérdés

Ezzel a módszerrel elérhetek 15 fokot egy szobában?

Mivel működik a normál klíma?

Mivel lehet még hűtést megvalósítani?


2010. jún. 12. 10:47
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát a legegyszerűbb egy ventilátor és pár jégaku kombinációja. A meleg levegőt ráfújatod a jégakukra és az lehűti valamelyest a szobát.
2010. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Valóban, az adiabatikusan táguló gáz lehűl, viszont ezzel az eljárással nem tudsz hűtőgépet konstruálni. A levegő ugyanis a sűrítés során felmelegedik (adiabatkus kompresszió), tehát - ideális folyamatot feltételezve - csak annyit csinálsz vele, hogy összesűríted, felmelegszik, majd kitágul és visszahűl az eredeti hőmérsékletére. Vagyis az elrendezés nem hogy hűteni fog, hanem fűti a szobádat a kompresszor veszteségei miatt.

A kompressziós hűtőgépek működését több helyen is leírják az interneten, azzal most nem fárasztalak, a Google segít.

2010. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ugy nem fog menni. Ha meleged van es huteni szeretned magad, akkor ugy mint ahogy az elso irta. De pl a jegakuk helyett PET uveget is feltolthetsz. A masik megoldas az hogy a nedves rongyot kifeszitesz a ventillator ele. Jo nagyot. A kerdesedre visszaterve, hotoszekreny kompresszorjaval nem tudsz szobat huteni, mert gyenge. hasonlitsd csak ossze egy szoba es egy huto kobtartalmat. En ajanlok neked egy dolgot. Meg mielott elpocsekolnad az idod barkacsolasra, inkabb keress egy 1-2 hetes munkat es vedd meg a klimat. Manapsag mar tenyleg nem olyan draga. Vagy, mint en egy par evvel ezelott, vettem egy hasznalt dobozos klimat. Most is az hut es jol is mukodik. meghozza 15 euroert vettem.
2010. jún. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
20 e ft körül jó állapotú használt mobil klímákat kapni...viszont ha mégis sikerül hűtőből klímát csinálnod,hova teszed a kaját?Tehát akkor meg hűtőt kell venned.Nem rossz indulatból de hogy ad ki valakinek ilyent az agya:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
2010. jún. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Csak simán a kompresszort írtam, de egyelőre egy jéggel teli tálca mögé teszek majd ventillátort, de ha lesz pénzem, akkor pb gázos zárt rendszert építek a kompresszor köré és így már a jeget sem kell külön hozni.

2010. jún. 12. 15:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez csak elmélet, de ha van időd és energiád, próbáld ki:

fogsz egy hűtőszekrényt, az ajtaján vágsz pár lyukat. A lyukakba ventillátort szerelsz, ami a hűtőből kifelé nyomja a levegőt.

A hűtőszekrény háta mögé hungarocellből és alufóliából építesz csőrendszert (ventillátorokkal), ami a keletkező hőt kivezeti a szobából az ablakon át. Hogy működni fog-e? Nem tudom. De tervezem, hogy megépítem.

2013. aug. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!