Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges egy 12 voltos...

Lehetséges egy 12 voltos motorral és egy fogaskerék rendszerrel elektromos rollert vagy biciklit készíteni?

Figyelt kérdés
Esetleg tudtok ajánlani valami jó szakirodalm i művészet a fogaskerék rendszerekről?

2018. ápr. 19. 06:48
 1/2 Wadmalac ***** válasza:
62%
A fogaskerék rossz hatásfokú és hangos nyomatékátvitel. Ilyen helyre, ahol a rendelkezésre álló teljesítmény minden "cseppje" számít, hiszen limitált akkukapacitással akarsz minél töbet elérni, én inkább egy bordásszíjas áthajtást javasolnék.
2018. ápr. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A kerékpárokat agymotorral szerelik, így nem kell áttételrendszer. A lentebbi videóban viszont már "középmotoros" megoldás is szóba kerül. Itt már az előttem író által említett szíj esetleg lánchajtás lesz. A videóban szereplő gép nagy része DH/FR bicóalkatrész.


https://www.youtube.com/watch?v=ktmq2BgbwE0


A videóból látszik, hogy kb 150k huf-tól (gyári) már lehet szerezni ilyet, szóval ha az a cél, hogy legyen ilyened, akkor vegyél inkább. Amennyiben az építés öröme (na meg persze utána a használat) miatt készítenéd, akkor többe fog kerülni. Pl a videóban 1M huf felett van.

Minden további nélkül lehet ilyet, az akksi lesz a legdrágább tétel, áttételnek (ha nem agymotorban gondolkodsz) én is szíjat javaslok. Ha nem olyan teljesítményűt építesz, mint a videóban, akkor még bordás szíj sem kell, egy gyári 50 ccm-es robogó ékszíjas áttétele sem csúszik meg (legalábbis nekem "tuningoltan" sem volt gondom a variátor rendszerrel).

2018. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!