Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan kell eloltani a serpeny...

Hogyan kell eloltani a serpenyőben meggyulladt olajat?

Figyelt kérdés
Egyszer láttem erről egy elrettentő videó felvételt, hogy hogyan nem szabad (vízzel), de azt elfelejtették bemutatni, hogy hogyan kell.
2010. jún. 13. 02:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azonnal leveszed a tűzről, és valamivel elfolytod a tüzet. Pl.egy vastag pokróccal. Da ha otthagyod a földön,és nincs a közelben semmilyen éghető anyag,akkor magától is elalszik. Azért okosabb vigyázni,hogy ne gyulladjon meg. Nem kell pl. vizet önteni a forró olajba.
2010. jún. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
23%
Pl. lisztet szórsz rá, az mindig van a konyhában.
2010. jún. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

a liszt meggyullad.


egyébként homokkal vagy porral szokás oltani, de az nincs konyhában.

2010. jún. 13. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%
A legegyszerübb, ha rárakod a fedelét az edénynek. A pokróc, liszt csak még nagyobb bajt okoz, ugyanis az olajat beszivja és akkor a pokróc/liszt is égni kezd. Ha nincs fedö, ami passzolna rá, akkor tepsi, vagy nagy lábas is megfelel. csak az a lényeg, hogy teljesen betakarja a serpenyöt.
2010. jún. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

én kiskoromban felgyújtottam így az olajat (12-13 voltam).


feltettem olajat, és bementem a szobába átöltözni. mire kimentem, lángolt.


el akartam oltani a gázt alatta, de nem vettem észre, hogy rossz irányba tekerem a gombot.


aztán hirtelen nem jutott más eszembe, mint felönteni vízzel. felcsapott a füst...

fedőt azért nem tettem rá, mert nálunk a tűzhely felett volt a fedőtartó (nem tudom, miért, csak koszos lesz és forró tőle), és a láng/füst felett nem tudtam átnyúlni.


mai fejjel valószínűleg rátennék egy fedőt, és kész :) (persze a gáz eloltásával).

2010. jún. 13. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
67%
Legbiztonságosabb ha tartasz otthon fél kiló szódabikarbonát és azt rászórod a tűzre a hőtől CO2 keletkezik és az eloltja biztonsággal. A poroltókban is az van.
2010. jún. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem hülyeség, amit az utolsó írt!
2010. jún. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
2011. júl. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!