Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen gyakorlatias feladatai...

Milyen gyakorlatias feladatai vannak egy vegyészmérnöknek?

Figyelt kérdés
Szeretnék vegyészmérnök lenni, viszont nem szeretnék egész bap egy irodában egy monitor előtt gubbasztani. Van olyan munkaköre egy vegyészmérnöknek, ami nem olyan elméleti, hanem gyakorlatias? Mondjuk egy folyamat vagy egy gép megtervezése. Esetleg valami környezetvédelemmel kapcsolatos?

2018. máj. 12. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak erdekes feladatok biztosan, de az olyan fejlodo orszagban lesz ahol van erre penz, nem ilyen csori kis hanyatlo orszagban mint Magyarorszag.
2018. máj. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha gyakorlatiasninkabb technikus. Egyébként a mérnök is dolgozik,laborban.ő vezeti,irányítja a technikusok munkáját.vegyészmérnök inkább labor,kémiai. De szerintem neked jó lenne a vegyészmérnök asszisztens.ez kellően gyakorlat,izgalmas.. S sok tantárgYat bevesznek esetleg egyetemen ha tovább mész.
2018. máj. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló mekkora egy nyomorult. :D


Rengeteg munkavédelmi feladatod is lehet, pl. teljes gyár-részlegek, berendezések, alkatrészek ellenőrzése. Pár napos munkával 1-2 milliót kereshetsz.

2018. máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nah nah nah itt mindenkinek igaza van de senkinek sincs.

Én vegyészmérnökként dolgozok egy kutató intézetben. Nem üzemben, laborban. Hiába vannak technikusaim, én is bemegyek bizony a laborba és dogozok is ott fizikailag. Ritka az olyan nap hogy egész nap a fenekemen ülök, sőt szinte nincs is.

És én analitikusként dolgozom, tudom hogy a technologus kollegák a gyárban még többet talpalnak pörögnek. Több mint 10 éve dolgozom a szakmában, többször fordulhatott volna a "sorsom" irodistára. Minőségbiztositás project management stb. Szerintem ez csak rajtad múlik. Ezzel a végzettséggel ha azt választod, mindig közel maradhatsz a "tűzhöz". De pár év után beülhetsz egy irodába is minőségbiztostónak vagy safety managernek (bocs nem tudom a szabatos magyar forditását)

2018. máj. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

#4

Kedves 4-es válaszoló! Tudom elég fura itt kérdezni de esetleg tudnál mesélni a technikusaid munkaköréről, ha Budapesten dolgozol? Akár privátban is.

2018. jún. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!