Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy vékony lap éléről a teli...

Egy vékony lap éléről a teli vagy az üres műanyag flakon esne le nagyobb valószínűséggel?

Figyelt kérdés
Ha veszünk egy néhány milliméter vastag lapot, oldalára állítjuk, és megpróbálunk rátenni egy üres illetve egy vízzel teli PET-palackot, akkor melyik fog nagyobb valószínűséggel megállni rajta?

2018. máj. 22. 21:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Annak lenne elvileg nagyobb esélye a fennmaradásra, amelyiknek a súlypontja lejjebb lenne, mert akkor stabilabb lenne talán. De ez csak az én elképzelésem. Így azt kellene megvizsgálni, hogy üres valamint teli állapotban milyen magasan is van ez a súlypont. Ránézésre én nem tudnám megmondani, hogy most az üres vagy a telinek van-e alacsonyabban. Szerintem nagyon közel van egymáshoz a két érték. Kiszámolni biztos kilehetne...
2018. máj. 22. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ attól, hogy teli van vagy üres. Az alátámasztási pont és a flakon tömegközéppontja közötti távolság gravitációra merőleges, tehát vízszintes irányú vetületétől függ. Tehát milyen messze van a két pont vízszintesen egymástól. Ha az egyéb dolgokat, mint szél, víz lötyögése a palackban elhanyagoljuk.
2018. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Hát megállni nem fog rajta, mert a PET palackok alja nem lapos...

Egyébként a kérdés kiírása is zavaros, egy ábra segítené a megértést.


A másik megjegyzésem, hogy a valóságos folyamatok elemzésekor mindig absztrahálni kell, és úgy felállítani a megfelelő fizikai modellt, amelyet aztán a leíró differenciálegyenletek elemzésével tudunk vizsgálni.


A modellalkotáshoz hozzátartozik az is, hogy mit hanyagolunk el. Ebből következik majd az, hogy mely tényezők lesznek dominánsak a megvalósításkor.


Üdv, egy gépészmérnök.

2018. aug. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!