Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A lopakodó repülőgépek szupers...

LeonScottKennedy kérdése:

A lopakodó repülőgépek szuperszonikus meghajtással rendelkeznek?

Figyelt kérdés

A legmodernebbekre gondolok. A hangrobbanások nem túl kompromittálóak egy lopakodó számára? Ha nem, milyen meghajtással repül?

Ja és milyen magasan?


2018. júl. 1. 17:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"nem lehet-e radart "elvakítani" saját frekvenciás (illetve kicsit szélesebb sávos) erős fókuszált visszasugárzással"


Ilyen megoldások léteznek, csak nem erősen fókusztált változatban, bár lehet hogy ezt is próbálják már megoldani. Olyanról tudok, amikor a zavaróeszköz képes némi módosítással leutánozni a bejövő sugárzást és a zavarás hatására a túloldalon hamis céladatok jelennek meg ( több cél, hibás magasság vagy sebességadat).


Ahhoz, hogy fókuszált sugárnyalábot küldünk vissza, ahhoz geometriailag igen komplex szerkezet kellene, vagy inkább több szerkezet, hogy minden főbb irányt le tudjon fedni. Vagy minden repülőgépből alul-felül "AWACS-et csinálunk" :D

2018. júl. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Tetszik, ahogy belemerültetek itt a témában, pedig én ehhez képest egy nagyon bébi szintű kérdést tettem fel, amire egyébként már 5 perc után tudtam a választ mert utána néztem xDD.


Ha már mindenki ilyen beszédes kedvében van, tudtok ajánlani a Sicario-hoz és a Wind River-hez hasonló filmeket? Ha még nem láttátok őket, akkor kötelezően megnézendők.

De egyébként beszélhetünk feketelyukakról is.

Vagy még jobban beleáshattok a szupermodern repülőgép-technológiába, engem nem zavar.

2018. júl. 5. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!