Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egy repülőgép hajtóművére...

Egy repülőgép hajtóművére lehetne energiavisszanyerő rendszert tervezni?

Figyelt kérdés

Tudom az ötlet kicsit elrugaszkodott és nem is vagyok nagy ismerője a műszaki tudományoknak, de mi a véleményetek?

Én az F1-ből ismert MGU-H rendszerre gondoltam.



2018. júl. 6. 13:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Energiát akar kinyerni nagy hatásfokú repülő hajtóműből. Majdnem olyan mintha a motor hajtaná az autót de közben fékeznénk feleslegesen.
2018. júl. 7. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
58%

Lassításkor lehetne elvileg valamennyi (nagyon kis hányad) energiát visszanyerni, mint pl. a villamosnál.

Mondjuk leszálláskor egy megnyúló gumikötél vagy rugó fogná meg, ennek az energiája ... arányaiban elhanyagolhatóan kicsi. :D

2018. júl. 7. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Vagy lenne egy oldalt vagy a szárnyon lévő légzsilip, ami kinyitható lenne.

Fékezéskor a levegő nem beleütközne hanem egy nagyobb résen át áramolva meghajtana egy lég turbinát ami áramot állítana elő, leszálláskor lassításkor szerintem huzamosan használva már effektív lenne, de mégsem lenne értelme mivel túl kicsi az átfedés, az áramot meg lehet napelemmel is termelni, akkor már az is lehetne minden repülőn, de minek?

2018. júl. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Maguk a hajtóművek is ugyanez, egybe egy generátor is lenne, fékezéskor kikapcs és a forgórészt hajtja az áramló levegő.
2018. júl. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
De szerintem már föltalálták. Utána nézek most má komolyan o.o
2018. júl. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!