Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Sok narancslé (akár 100%-os)...

Sok narancslé (akár 100%-os) ivása után miért fájdul meg az ember feje?

Figyelt kérdés

2018. aug. 22. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%

A kérdésre a választ sajnos én sem tudom, viszont velem is fordult ez már elő.


A megoldás az lehet, hogy kevesebbet iszol belőle. Én pl. napi egy-két pohárral iszok, azt is sokszor úgy, hogy hígitom vízzel.

2018. aug. 22. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Ezt úgy tetted fel, mintha általános lenne. Pedig nem készült még kutatás a narancslé fejfájás okozásáról, így egyedi problémáról beszélünk.
2018. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Wadmalac ***** válasza:
78%

Hmm, nem éppen sok, jéghideg, hűtőből vett narancsléről van szó?

Amiből konkrétan többet benyelsz, mint mondjuk ugyanolyan hideg vízzel tennéd?

Mert akkor sima túlhűlés az ok. Mármint az agyad vérellátásának túlhűtéséről van szó. Ezt meg tudod oldani egy kübli fagyival is.

Randa sajgó, lüktető fejfájást tud csinálni már egy hosszú korty is, ha a folyadék jéghideg.

2018. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem jéghideg narancsléről van szó, szobahőmérsékletűvel is ez van, és mástól is hallottam, nem egyedi probléma. Nyilván van valami a narancslében, hiszen a héj keserű izét elég bonyolult semlegesiteni benne, de még senki nem tudta nekem megmondani, hogy abban az eljárásban konkrétan mi lehet az, ami a fejfájást okozza. Frissen facsart narancslétől nem fájdul meg a fej, csak a boltitól.
2018. aug. 22. 18:19
 5/14 anonim ***** válasza:
33%

#4: Én abban gondolkozok, veszünk egy turmix gépet.


Mert azzal amit lehet csinálni narancslevet, tudom mi van benne, és az íze is jó neki.

A tartósítás nyílván problémás lehet, mert arra házilagosan nincs mód. Amit aznap leturmixolsz, aznap igya meg a család.


Egyéb dolog: A legdrágább gyümölcslevek közé tartozik pl. a Hohes C. Az van ráírva a dobozára, hogy 2 kg. narancsból készült. Az ára 550 Ft volt most hétvégén az intersparba.


Kérdezem én, mennyi narancs van ebben, amikor a narancs kilója 600-ba kerül?


Nyilván a dobozon rajta van, hogy E ilyen, meg E olyan, de ezen hogy igazodjon ki az ember.

2018. aug. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%
A Hohes C dobozán nincs semmiféle E betű, ahogy a 100%-os gyümölcslevekén sincs. A tartósítás pasztörizálással és narancslé sűrítményből valósul meg. De semmiféle vegszerrel nem érintkezik a narancslé... Nem kéne mindenféle demagógiának bedőlni.
2018. aug. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Fejfajast okozhat a vercukorszint hirtelen le-fel ugralasa is.
2018. aug. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Fejfájást millió dolog okozhat, de itt most a narancsléről van szó.

Tudományok rovatban vagyunk emberek, nem ezotériában vagy tini szerelemben. Tudományos hozzászólásokat várok, nem véleményeket meg spekulációkat.

2018. aug. 23. 10:12
 9/14 Wadmalac ***** válasza:
53%

"Tudományok rovatban vagyunk emberek, nem ezotériában vagy tini szerelemben. Tudományos hozzászólásokat várok, nem véleményeket meg spekulációkat."


Ha elmész a dokihoz, aki meglehetősen jobban szakterületi, mint itt bárki, elsőre az is csak találgatni fog.

A narancsnak nincs olyan összetevője, aminek kötelessége lenne fejfájást okozni.


Illetve sok narancslé fel van tuningolva béta-karotinnal, a béta-karotin túladagolása okozhat fejfájást, de ahhoz a narancslében lévő mennyiség kevés.

Ha eszel mellette sok répát, sárgadinnyét, sütőtököt, akkor előállhat túladagolás.

2018. aug. 23. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Nekem még eddig soha nem fájdult meg a fejem a narancslétól, legalább is amikor ittam belőle.

Az ára viszont időnként frusztrál, mármint az áremelkedés, de az megvolt a tojásnál, az almánál meg egy csomó másnál is, ilyenkor egy darabig dacosan nem is veszek belőle, amíg minden úgy meg nem drágul, hogy relatíve olcsó lesz megint.

Ettől szokott az én fejem megfájdulni.

2018. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!