Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az emlősök fiatalkorban miért...

Az emlősök fiatalkorban miért annyira virgoncok?

Figyelt kérdés

Nyilván evolúciós szerepe van, tehát mind embereknél gyerek, mind állatoknál kölyökkorban a játékos viselkedés a tanulást szolgálja, felnőtt korra viszont lecsillapodik.

A kérdés, amire nincs is talán válasz, hogyha ez genetikailag kódolt, közvetlenül mi válthatja ki? Gondolok itt például agyban az ingerületátvivő anyagok összetételére, koncentrációjára, agy fejlettségi állapotára. Na utóbbival lehet, hogy meg is válaszoltam a saját kérdésem?

Ez csak egy légből kapott kérdés, amelyen elkezdtem elmélkedni, nem mélyedtem bele.. :-)



2018. jún. 22. 23:43
 1/2 anonim válasza:
15%
Szerintem ez a kérdés egy kicsit túlmutat ezen a fórumon.
2018. jún. 23. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ez agykutatási terület, az agy felépítésével, működésével, egyedfejlődésével kapcsolatos. Szerintem inkább van köze az agy felépítéséhez és strukturális változásaihoz, mint az ingerületátvitelben részt vevő vegyületekhez, de ezen talán még a kutatók is vitáznának. A kérdés szoros kapcsolatban áll az agy általános működéséhez, ami még a tudomány egyik Szent Grálja.
2018. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!