Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Dinamit és a Semtex tűzbe...

Nagyepf_MacGyver kérdése:

A Dinamit és a Semtex tűzbe dobva elég vagy felrobban?

Figyelt kérdés

2018. szept. 7. 13:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Csak elégnek.
2018. szept. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan dolog tudod, mint a metrósínre hugyozás: bizonyára nem ütne agyon az áram, de nem tudsz annyit fizetni, hogy kipróbáljam...
2018. szept. 7. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Wadmalac ***** válasza:
100%

Hát ezt MacGyvernek tudnia kéne.


A kovaföldes dinamit tényleg csak szúrólángra robban, simán meggyújtva lassú lánggal ég, de a zselatindinamit már nem ilyen stabil jószág.


A Semtex nem egy kényelmes jószág, olyan gyorsan ég, hogy robbantózsinórokban is használják. Nem véletlenül tárolják nedvesen.

2018. szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Wadmalac ***** válasza:
100%
Ja, teljesen jogos amúgy a sínrehugyozós komment, iylen anyagokat csak filmeken nézegess, élőben ne, főleg laikusként.
2018. szept. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem történik detonáció csak simán elégnek. Különböző gyorsasággal. Ahogy írták szúróláng kell hozzá.

Dinamit, ANDO, Paxit, Semtex ezek mind csak simán elégnek. De ne próbálkozz velük. Mondjuk csak az ANDO-hoz tudsz könnyedén hozzájutni.


Először nézz utána mik azok a brizáns robbanóanyagok és mik az iniciáló robbanóanyagok.

Aztán, hogy mi a különbség a robbanóanyag és a robbantóanyag között.

Azután, hogy mi a különbség a robbanás és robbantás között.

Hogy mi a robbanóanyag robbanás 5 fő ismérve.

Végül, hogy mi az a kezelésbiztos robbanószer.


Ha ezeket már mind tudod akkor SE próbálkozz. Nehogy valami kókány vacakot szerezz be amiben nem csak az van aminek kellene. :)


Végül annyi még, a filmes robbantások elég ratyik mert egy robbantás akkor sikeres ha az energia széthasítja pl. a kőzetet, nem pedig a szélrózsa minden irányába száguldó tűzcsóvákat nyom ki. :D

2018. szept. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Filmekben úgy láttam hogy egy kis réz vagy alumínium hengert dugnak bele.Ez a kütyü adja a szúrólángot vagy ez csak hálivúdi kamu?
2018. szept. 8. 15:44
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amit beledugnak azt úgy hívják "gyutacs" és az indítja be a robbanást valamilyen külső hatásra (pl. elektromos áram). Részletesen ld. pilótakex89 5-ös számú válasza.
2018. szept. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Vannak a gyújtózsínórok. Ezekben fekete lőpor van. Ilyet látsz a filmekben amikor meggyújtják és ég mint a csillagszóró. (Szúróláng) Ennek a hosszát ha változtatod úgy lehet időzíteni a robbantást. Minden gyújtózsínórnak van egy égési sebessége,hogy hány cm/s sebességgel ég.


Vannak a villamos gyutacsok. Ezek árammal működnek és így indítják be a detonációt. Ez nem ugyanaz mint az elektronikus gyutacs.

A filmekben ezt a kettőt látod amikor a fémből készült gyutacsot belenyomják pl. a plasztikba, kihúzzák a drótot, megnyomják a gombot és bumm. Ezek időzítését mikrochip vezérli.


Vannak NONEL vezetékek. A neve is mutatja, hogy nem elektromos indítása van. Ezek ütés hatására indulnak be és indítják el a brizáns robbanóanyagokat. Ebből különböző színűeket kapsz. Sárga, piros, zöld, kék, stb. Mindegyik más sebességgel reagál. (ms intervallumokban)


Van még többféle én csak ezeket használtam.


Nem tudom utánanéztél e azóta annak amit mondtam. Az iniciáló robbantás szükséges a brizáns robbanószerek detonációjához. Vagyis robbanással kell robbanást kiváltani. Az inciáló robbantást kiváltó anyagot hívja a robbantástechnika robbantószernek.


Az 5 fő ismérv:

-Gyors reakció

-Önfenntartó képesség

-Nagy gázképződés

-Nagy nyomás

-Nagy hőmérséklet


A legtöbb robbanószer ezért nitrogén alapú. A nitrogénnek van a legelőnyösebb tulajdonsága a robbantásokhoz. Pl.ANDO


ISMÉTLEM NE KÍSÉRLETEZZ SEMMIVEL!!!!! A legnagyobb gondot nem is a léglökés vagy a szeizmikus hatás okozza hanem ha nem megfelelően csinálják akkor a repeszhatás. Jajj és nézz utána a fojtásnak azt elfelejtettem leírni az előzőben. Az is kell, hogy az energia hasznos munkát végezzen.

Már annyiszor írtam le a robbanás szót, hogy a TEK már tuti figyel...XD

2018. szept. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

akkor ezek szerint ez a cikk kamu


[link]

2018. szept. 9. 16:20
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Újságírói szokásos eltúlzás. Ha egy rúd dinamit felrobbanna a kezében akkor nem égési sérüléseket szenvedne. Hanem kb. gyufásdobozba kotornák össze a nő egyben maradt molekuláit.
2018. szept. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!