Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Léteznek olyan gázok, amelyeke...

Léteznek olyan gázok, amelyeket gáz halmazállapotban, szimpla falú nyomástartó edényekben tárolnak, és fel is használnak az iparban?

Figyelt kérdés
A szakdolgozatom egy ilyen, "egyszerűbb" tartályról szólna, sima szénacél, szimpla falú, kb 5000l-es tartály, és hasraütés-szerűen a szén-dioxid lett kiválasztva, ami működhet, de nem valami életszerű, nem találtam ilyet sehol.
2018. okt. 10. 20:45
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A gáz halmazállapot nem fontos, csak 30-50°C körüli hőmérsékleten kell működnie.
2018. okt. 10. 20:49
 2/12 anonim ***** válasza:
Sűrített levegő?
2018. okt. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Wadmalac ***** válasza:

Városi gáz sem folyékony állapotban megy a csövekben, ha arra tervezel egy ideiglenes gázszolgáltatás-kiesésre való puffertartályt, az például lehet ilyen.

De lehet, hogy egy biogáz-tároló még jobb példa.


Elég lényeges lenne tudni, milyen nyomásban gondolkodsz.

2018. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kb. 10-50 bar.
2018. okt. 11. 13:18
 5/12 Wadmalac ***** válasza:

% köbös tartályban?

Az már ütős nyomás.

Erre akarsz méretezni?


Hajaj.


Baronként négyzetcentinként kb. egy kilónak megfelelő nyomóerő.

Ha a tartályod kocka lenne, egy-egy oldalfalát 10 barnál kb. 307 tonnának megfelelő erő nyomja kifelé.


Alapanyag kriptonit lesz?

:)

2018. okt. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
5 köbös tartályba te ne akarj 50 bart préselni, mert azt úgy fogják hívni, hogy nemzetbiztonsági kockázat :D
2018. okt. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Folyékony állapot sem lenne akadály, azon van a hangsúly, hogy egy egyszerű, szénacélból készült nyomástartó edény legyen. A konzulensem 10 bart mondott, szén-dioxxiddal, de az már dupla falú kell, hogy legyen, ahogy utánaolvastam. Gázként meg nem is tárolják. Ezért próbáltam más töltet után nézni, mert nem akarok egy hasznavehetetlen dolgot tervezni. A jelenlegi választásom a hidrogén, de nem tudom, milyen nyomás lenne ideális hozzá.
2018. okt. 14. 15:53
 8/12 anonim ***** válasza:

A hidrogén egy nagyon rossz választás lenne, sok szempontból.

Egyrészt nagyon reaktív, fokozottan tűz- és robbanásveszéles gáz. Másrészt a hidrogén nagyon kicsike méretű, egy átlagos bádoglemez olyan neki, mint a víznek a szúnyogháló, néhány nap alatt a hidrogén jelentős része elszivárogna a tartályból. Harmadrészt a vaslemez részecskéi közé szoruló hidrogén rideggé, törékennyé teszi a vasat (és a fémek jelentős részét), amitől csökken a nyomásállósága és a rugalmassága, a tartály alkalmatlanná válik nyomástároló szerepre.

2018. okt. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Hát, akkor fogalmam sincs, lenne esetleg valami javaslatod? Nagyon rossz, hogy elkezdeni sem tudom, mert nincs meg ez a kiindulási alap, és a tanulmányok során nem folytunk bele a témába.
2018. okt. 14. 20:46
 10/12 anonim ***** válasza:

Ilyen űrtartalomban nem nagyon szoktak gázokat tárolni, főleg nem sűrítettet. Ha igen, akkor az speciális kialakítást kíván, nem egy szimpla falú tartályt.

Tárolj benne sima levegőt 1 baron, és mondd azt, hogy a autószerelő műhely kerékkulcsait működtető légrendszerhez kell a nagy méret kis nyomás kombó a puffertartályhoz, hogy ne essen észrevehetően nyomás az egyik kerékkulcson, ha egy másikkal is dolgozni kezdenek közben.

2018. okt. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!