Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ha van egy bögre kakaó, akkor...

Ha van egy bögre kakaó, akkor azt hány üres (száraz) ugyanolyan bögrébe lehet átönteni, hogy az utolsóból már ne follyon ki semmi?

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 22:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%

helyesen: folyjon ...


És nem igazán értem a problémád .... Ha egyformák, belefér a következőbe is. Vagy most mire is gondoltál ?


maci

2010. jún. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
77%

Maci, szerintem arra gondolt, hogy mikor átönti a másik bögrébe az előző falán marad kakaó, így nem a 100%-a folyik át, így elvileg egy idő után nem marad kakaó, mert mindig marad a bögre falán kakaó.


Szerintem először meg kéne mérned, hogy hány liter marad a bögre falán, majd ezt elosztod annyival, mint amennyi a bögre térfogata.


Pl.: maradjon 0,1 cmˇ3, az 0,001 liter, ezt elosztod 0,2 literrrel (mondjuk 2 decis a bögre), így az eredmény 200 bögre. De ezek hasraütés számok, és szerintem a számolásom elve sem az igazi :( Fáradtan ennyi jutott az eszembe.

2010. jún. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
80%
Hát, valószínűleg ki lehetne mérni. A bögre alakjától is függ, de szerintem reális úgy 200 mikroliter maradék, ha simán öntjük, de nem ügyelünk arra, hogy az utolsó cseppig. 2 deci kakaóból kiindulva az pontosan 1000 átöntést jelentene, de valószínűleg a vége felé már csökkenne a maradék, s ezáltal nőne ez az érték.
2010. jún. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, erről van szó, hogy a bögre falán mindig marad valamennyi... Nem szeretnék komoly okfejtésekbe merülni, igazából csak hozzávetőleges eredmény érdekelne, vagy csak egy megközelítő tipp...
2010. jún. 24. 09:37
 5/11 anonim ***** válasza:
60%
Nem tudom ki pontozta le az előző válaszomat, de így eléggé elment a kedvem attól, hogy megmérjem a laborunkban. Ez van. Ha felpontoztok 95% fölé (ezt is meg az előzőt is), lemérem. Én írtam a 200 mikrolitert egyébként, de csak saccolva.
2010. jún. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi, nem én voltam, de érdekel engem!!
2010. jún. 24. 11:34
 7/11 anonim ***** válasza:
41%

Függ az érintkező felülettől és a térfogattól. Meg attól is, hogy hogy önti valaki azt a kakaót. És számíthatnak a kakaó és a bögre tulajdonságai (gondolom nem mindegyik ugyan olyan).


Illetve nem csak annyi helyen érintkezik a bögre falával a kakaó, amekkora az éppen adott "szint"... hiszen mikor át akarjuk tölteni, akkor ahol töltjük, ott egy "sáv" keletkezik, ahol kiöntjük a kakaót a bögréből. Ez kisebb mennyiségeknél lesz igazán jelentős.


Ahogy a kakaó viszkozitása se mind1... és hol a határ, hogy ne tudjunk egyetlen cseppet áttölteni, illetve mennyit bénázunk az áttöltéseknél. Ha sokáig ütögetjük a bögre falát, akkor ugye kisebb a veszteség. Illetve hogy hogy öntjük át... (milyen lendülettel, stb...) egyik bögréből a másikba, mert úgy változhat az elején említett "sáv" területe is.


Szóval jó sok mindentől függ.

2010. jún. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászóló vagyok. Igyexelek felpontozni téged, ha ez kell neked a boldogsághoz és ahhoz, hogy ezt megcsináld :-D.


ui.: melóhelyen még miféle baromságokkal tengetitek az időt kutatás és fejlesztés témakör alatt? :-D

2010. jún. 26. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

"Az előző hozzászóló vagyok. Igyexelek felpontozni téged, ha ez kell neked a boldogsághoz és ahhoz, hogy ezt megcsináld"


Nem annyira a boldogsághoz kell, inkább csak méltánytalannak érzem, hogy beírom a legjobb tudásom szerint a megfejtést, és valami nagyonokos, mindent jobban tudó tizenéves f*szok lepontoznak. Ha nem hasznos, akkor nem hasznos, de akkor én nem fogok azon ugrálni, hogy mások kedvéért melózzak pluszba.

2010. jún. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Colonel Reed ***** válasza:

Előzőnek:


Ne csodálkozz, ha csak félig találják hasznosnak a hozzászólásod, hiszen:


1. leírtad, hogy számításodban nem öntesz pontosan,

2. pontosan(!) 1000 átöntést írsz, miközben azt írod, saccolás az, amiből számolsz.


Nem megsértődni kell, hanem odafigyelni a pontos fogalmazásra.

2013. dec. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!