Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Statika. Hogy kell kiszámolni...

Statika. Hogy kell kiszámolni a támasztóerőket?

Figyelt kérdés

A feladat itt található: [link]

Elfelejtettem jelölni, de a támasztóerőkre lenne szükségem (Fa és Fb) illetve megköszönném, ha le is írná valaki a számítás menetét. Köszönöm a segítséget.



#statika #támasztóerők
2018. okt. 23. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:

A HF kategóriában.

HA leírod, hogy te meddig jutottál.

2018. okt. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Ez nem HF, én már nem járok suliba, anno régebben tanultunk műszaki mechanikát (csak az alapokat, nem gépészmérnök vagyok). Érdekel, és az emelőgépekkel kapcsolatban szeretnék megtudni több dolgot, ami (még) nem egyértelmű számomra. Ez a feladat egy minta lenne, amire tudok támaszkodni, hogy ha megváltoztatok pár méretet, annak milyen hatása lenne, igazából ennyi.
2018. okt. 24. 11:30
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Két megoldási módszer van: csomóponti módszer és átmetsző módszer.

Ezeknek nézz utána, biztos találsz példát is hozzá.

2018. okt. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. okt. 24. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!