Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lehetséges ez, hogy átlátnak...

Lehetséges ez, hogy átlátnak a lapokon?

Figyelt kérdés

Itt van ez a videó, valamiért nem hiszem el hogy ez lehetséges lenne e, valaki esetleg tud érdemben hozzá szólni?

https://www.youtube.com/watch?v=XaIp7yqBpHo



2018. okt. 28. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Röntgeneztek már meg? Átláttak rajtad?

A jobb megértés végett: az X-ray az angoloknál (és számos más helyen) a röntgensugár neve...

2018. okt. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez tiszta, de ha tisztában lennél a röntgen sugárzás veszélyeivel akkor, rá jöttél volna hogy ez ami itt a videón látszik nem valami egészséges. Így nem hiszem hogy ez lenne a megoldás. Viszont köszi a választ.
2018. okt. 28. 20:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem infrával működik.
2018. okt. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Természetesen nem sugároz:


[link]

2018. okt. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az infra nem tud ennyire átlátni, és ha jól tudom az főleg csak fekete anyagokon lát át rendesen.

A második az már érdekesebb de ha jól olvastam akkor itt csak annyi van hogy sima kamerával is meg lehet jeleníteni a röntgen sugarakat, de attól még röntgen sugarakat használnak, vagy rosszul értelmeztem?

2018. okt. 28. 21:47
 6/6 anonim ***** válasza:

Kérdező, a röntgen-sugárzás nem egy egységes, homogén valami, hanem egy igen széles (a legnagyobb frekvencia-tartományt felölelő) skálája az elektromágneses spektrumnak. Mint ahogyan ibolyántúliból is van sokféle felosztás (több féle szempont szerint is, és az egyes szempontok szerint is), úgy a röntgensugárzásnál is megvannak hasonló szempontok és csoportosítások.

[link]


A röntgensugárzás romboló ereje (vagyis az általa végzett munka) alapvetően három dologtól függ: a sugárnyaláb frekvenciájától, intenzitásától, és attól, hogy mennyi ideig éri az adott objektumot. Simán lehetséges olyan alacsony frekvenciájú és intenzitású röntgensugárzás, ami élő szövetekre nem fejt ki kimutathatóan káros hatást még akár viszonylag hosszabb idő alatt sem, de a kártyalapok ilyen szintű átvilágításához már elegendőnek bizonyul. (Ezt talán az is alátámasztja, hogy a csóka kezét viszont egyáltalán nem világítja át, az már túl vastag.)


Más részről, Ázsia elég nagy, ráadásul tele van olyan országokkal, ahol gyakran ennél komolyabb egészségkárosító dolgokkal sem foglalkoznak különösebben. Szóval én igazából azon sem lepődnék meg, ha ez valóban komolyan károsítaná egy olyan ember kezét, aki hosszabb ideig "dolgozik" vele.

2018. okt. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!