Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A kollagént biotechnikai...

A kollagént biotechnikai módszerrel szét lehet bontani alkotórészeire?

Figyelt kérdés

"Az Ön által említett készítményben lévő kollagént a szervezet szétbontja, és mindenhova eljutatja, ahol felt tud szívódni. (*márkanév*) csak az ízületekre tud hatni."


Ez csak marketing szöveg?



#ízület #peptid #IIpeptid
2018. nov. 1. 08:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem értem a kérdés meg a magyarázat közötti kapcsolatot.


Lehet-e biológiai rendszerekkel kollagént bontani? Igen, lehet, ha erre voltál kiváncsi...


A kollagén az egy fehérje. A fehérjék alkotóelemei pedig aminosavak, amiből kb. 20 van (mármint hogy kb. 20 fajta aminosav van, egy fehérje áll több száz aminosavból). Az emésztőrendszer aminosavakra bontja a fehérjéket, és a belekből aminosavak szívódnak fel. Az számomra rejtély hogy ami kollagén volt mielőtt lenyelted, mitől állna össze megint kollagénné az ízületekben.


Vagy ez csak az én logikám, biztos van egy csomó minden amit nem vettem figyelembe. Mindenesetre annyira tényleg nem hatásosak az ízületekre ható táplálékkiegészítők:

[link]

2018. nov. 1. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Azt állítják az ővék a tuti, mert az ô kollagénjük csakis minden gramja az ízületbe megy, míg más gyártóké a hajadba is.


[link]

2018. nov. 1. 13:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!