Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Egyszerű tárolástól bemágnesez...

Egyszerű tárolástól bemágneseződés?

Figyelt kérdés

Hogy tud egy acélrúd az egyszerű tárolástól bemágneseződni?


https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudom..



#bemágneseződés
2018. nov. 9. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Általános iskolás fizikában szó volt róla, hogy a mágnespatkóval meg lehet mágnesezni olyan vasdarabokat, amik előtte nem voltak mágnesesek.

A vasrúd meg... benne van a... melyik is? a Föld nevű bolygó mágneses terében...

2018. nov. 9. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Ha esetleg csavarhúzót veszel a kezedbe , előfordulhat, hogy egy kisebb acél csavart szépen meg tudsz vele emelni.

Az ugyanúgy bemágneseződik. Sokszor jól jön ez a tulajdonsága.

2018. nov. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 EagleHUN ***** válasza:
63%

Annyival egészíteném ki 1-est hogy a színvas vagy ahoz közeli anyagok csak Dia mágnesesek.

Azaz csak addig maradnak azok amíg a mágnespatkó rájuk tapad.

[link]


Azt a vas ötvözetet ami meg is képes tartani a mágnességet azaz ferromágneses már acélnak nevezzük!

[link]


Tehát sima vasrúd nem vagy csak elenyészően kis mértékben lesz mágneses a föld mágnesességtől.

2018. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy fel lehet mágnesezni, de a linkelt kérdésben nem csinált vele semmi ilyesmit.


2-es és 3-as, köszi.

Azért új nekem ez a dolog mert sokszor volt már dolgom akár évtizedekig is egy helyen hagyott vasakkal de soha nem tapasztaltam ilyen felmágneseződést.

2018. nov. 9. 22:57
 5/7 anonim ***** válasza:
A linkelt kérdésben írták, hogy a felmágneseződött munkadarabot esztergáláshoz használják. Feltételezem egy műhelyben van tárolva, ahol elektromossággal működő gépek vannak, azok pedig akaratlanul is mágneses erőtereket hoznak létre a működésük során, ami hosszú távon simán felmágnesezi a vasakat.
2018. nov. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
89%

Ja, 120 évvel ezelőtt, amikor egyenáramú hálózat táplálta a műhelyt,akkor biztosan. :)


"Tudom hogy fel lehet mágnesezni, de a linkelt kérdésben nem csinált vele semmi ilyesmit."

Most erre mit mondjak, azért pontoztál le, mert nem értetted, amit írtam, hogy a Főld ugyanúgy felmágnesezi, mint a patkó?

2018. nov. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

A linkben írták is, hogy nem mindegyik acél mágneseződött be, csak a magasan ötvözött 42crmo4-es.

Valószínűleg neked ötvözetlenek voltak azok , amiken nem tapasztaltál mágneseződést.

A csavarhúzós példa is teljesen jó volt, mégis le van pontozva.

2018. nov. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!