Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A tiszta cement vagy esetleg...

A tiszta cement vagy esetleg egy kerámia fajta a keményebb?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi hogy ha kiöntök egy henger alakú mintát tiszta cementből illetve több féle kerámiából, melyik lesz a legkeményebb, legsűrűbb? ha esetleg kerámia lenne az akkor azon belül melyik? köszi a válaszokat

2018. nov. 17. 10:08
1 2
 1/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
A kerámia valószínűleg keményebb, mert kerámiából készítenek direkt a keménysége miatt különféle dolgokat. Kerámia a keverő csaptelepek betétjében a csúszó felület például. Vannak kerámia kés pengék és ipari pengék is.
2018. nov. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Azt hittem a cement keményebb, de a kerámiák közt is van különbség gondolom itt pl elég sok féle van,

[link]

meg ezeket ki kell égetni gondolom csak utána keményednek meg.

2018. nov. 17. 11:53
 3/11 dellfil ***** válasza:
100%

Is-is. Attól függ milyen kerámiáról van szó. Pl. a tégla, a cserép is kerámia. Ezek természetesen puhábbak mint a beton. De a "funkcionális" kerámiák meg sokkal keményebbek is lehetnek a betonnál. Mint fentebb már említette valaki.


[link]


dellfil

2018. nov. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Igen 3-as így kerekebb az infó.
2018. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Kerestem de nem találtam egy táblázatot hogy melyik milyen kemény. Esetleg ilyenről tud valaki?
2018. nov. 17. 17:42
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a kerámia.


[link]

2018. nov. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A kerámiák régen csak szilikát alapúak voltak de ma már a műszaki kerámiák sokkal bővebb csoportot alkotnak.

Ezen belül hagy említsem meg az alumíniumoxid kerámiákat és a szilícium-karbid kerámiákat vagy még inkább a bór-nitrid kerámiákat. Ezek a legkeményebb anyagok, a gyémánt sarkában loholnak keménység szempontjából.

Ha arra vagy kíváncsi ,hogy a cement vagy a hagyományos (régi) kerámiák közül melyik a keményebb akkor a válasz az hogy ugyanolyan kemények hiszen mindkettő szilikát alapú.

2018. nov. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Ez mi ez a link? milyen wiki ez?
2018. nov. 17. 20:43
 9/11 anonim ***** válasza:
51%

# 7


Igazábol a gyémánt is kerámia.

2018. nov. 18. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9#

Nem tartozik a kérdéshez szorosan, ezért nem fejtem ki:

Nem, a gyémánt nem kerámia.

2018. nov. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!