Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért nem folyik ki a víz a...

Zupo0110 kérdése:

Miért nem folyik ki a víz a pappíral zárt fellyel lefelé tartott pohárból?

Figyelt kérdés

neten meg egy könyvben is az volt hogy mert a nyomás sokkal nagyobb mint a víz sulya amit értek is, de a pohárban is van légnyomás...

a (belső )légnyomás bol származó erő plusz a víz sulya miért nem nagyobb mint a (külső) légnyomásból származó erő



2018. nov. 24. 20:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy a pohárból ki akarna jönni a víz, akkor ott vákuum keletkezne, ott nincs légköri nyomás.
2018. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 dq ***** válasza:
100%
A pohár az kemény, nincs benne légnyomás. Próbáld PET palackkal, az viszonylag puha.
2018. nov. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
de mielött lezárom a papíral (ha nincs tele a pohár vízzel) ott is ugyanolyan nagyságu a légnyomás , utána mért tűnik el?
2018. nov. 24. 21:03
 4/18 A kérdező kommentje:
a kemény dolgokban mért ne lehetne nyomás?
2018. nov. 24. 21:04
 5/18 anonim ***** válasza:
76%
A jelenség eléggé összetett, bonyolult. Az egyik dolog, amit már mondtak, a légnyomás. A másik viszont a felületi feszültség, és a molekuláris erők, amit már kevésbé emlegetnek.
2018. nov. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
96%

MI az a fely?

Amúgy a pohár belsejében kisebb a nyomás, mint kint.

2018. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 EagleHUN ***** válasza:
94%
A víz kiszorította a levegőt a pohárból és úgy lett lezárva és megfordítva. (Fontos hogy színültig lett töltve vízzel a pohár és így nincs benne buborék. A merev pohár fala nem horpad be és a levegő sem jut bele. Így teljesen jó magyarázat az amit #1 és #2 is írt.
2018. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
aha így én is érteném csak az a baly hogy ha vélig töltöm akkor is működik ...
2018. nov. 24. 21:18
 9/18 A kérdező kommentje:

Az lehet hogy alégnyomás azért kisebb a pohárban mert a benne lévő víz sulyának hatására meg görbül a papír emiatt nagyobb lesz a térfogat belül?

vagy mert egy kis víz kifolyik és emiatt ritkább lessz benne a levegő?

2018. nov. 24. 21:24
 10/18 A kérdező kommentje:
ki próbáltam ugy is hogy nem is töltöttem bele vizet csak bevizeztem a papírt és ugy is fenn maradt... ez a felületi feszültség miatt van?
2018. nov. 24. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!