Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az óceánok hogy nem telnek...

Az óceánok hogy nem telnek meg vízzel? Hova lesz belőlük mindaz, ami a folyókból beléjük folyik?

Figyelt kérdés
Ugye a folyókból folyamatosan ömlik beléjük a víz hatalmas mennyiségben, hogy lehet hogy sosem telnek meg? Egyébként a folyók honnan kapják az utánpótlást?

2017. dec. 15. 16:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

elpárolog.


esőből, forrásból (ami esőből)


általános iskola környezetórán szundikáltunk?

2017. dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Egyébként a folyók honnan kapják az utánpótlást?"

Na most kapaszkodj meg! Éppen azért nem telnek meg a tengerek és az óceánok, mert a folyók onnan kapják az utánpótlást!

Persze csak közvetve, de ne mondd, hogy még sosem hallottad azt a kifejezést, hogy vízkörforgás! Ez már általános iskolában is tananyag.

2017. dec. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Altalanos iskola HARMADIKOS anyag... Tragedia a magyar kozoktatas, en mondom.
2017. dec. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2017. dec. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 TappancsMancs ***** válasza:
100%

Nagyon leegyszerűsített, de szemléletes ábra:

[link]


Vagy:

[link]

2017. dec. 15. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogyhogy nem telnek meg? Láttál már kiürült óceánt?
2017. dec. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
70%

Teljesen más, amikor iskolában meg kellene tanulni valamit, mert kötelező, nem kelti fel az érdeklődést, és más, amikor az ember magától elgondolkozik dolgokon. Most ez történt a kérdezővel is. Ez csak jó. Márrmint nem az, hogy unalmasan tanítanak és kötelezővé is teszik, így még kevesebbet fog fel belőle az ember. hanem az, hogy a kérdező elgondolkozik.


Az óceánok vize a legtöbbször elég távol esik a forrótól. Én azt nem értem, hogyan tud így ilyen sok párologni belőle. Lehet, volt szó fizikaórán a párolgásról, csak ahogy kinyotottam a könyvet, egyből elment a kedvem az egésztől. De biztos a "hideg" víz is párolog és nem lassan. Viszont tényleg vannak az óceánoknak, tengereknek jóval hidegebb részei, ahol lassabb kéne, hogy legyen a párolgás.

2017. dec. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 TappancsMancs ***** válasza:
6#-os én is ezt akartam :) Az óceánok már megteltek vízzel, ez maga az óceán ami egy vízzel teli jó nagy placc. :D
2017. dec. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!