Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A fénysebességgel való utazás...

A fénysebességgel való utazás gyakorlatilag tönkretenne bármilyen űrhajót így nem megvalósítható?

Figyelt kérdés

A fénysebességgel való utazás gyakorlatilag tönkretenne bármilyen űrhajót így nem megvalósítható?

Olyan szempontból, hogy ilyen sebesség mellett nem látható előre, hogy milyen és mekkora meteorit darabok (üstökös törmelék darabok) keresztezhetik egy űrhajó pályáját amik becsapódva súlyosan károsítaná az űrhajót.

Akár egy kilőtt pisztolygolyó csak annál több és nagyobb lehet.



2018. dec. 25. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem a meteorit darabok, fizika. Aminek tömege van, az nem haladhat fénysebességgel. Egy igen könnyű részecske sem, nemhogy egy űrhajó, ami jóval kevésbé stabil, embereknek kéne életben maradniuk benne meg ilyenek...

Tartok tőle, hogy az űrhajó meteoritok elleni védelme sokkal egyszerűbb tudományos feladat, mint a többi, akár a fénysebesség nem túl kicsi töredékével utazás által felvetett probléma megoldása.

2018. dec. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Nincs ilyen.
2018. dec. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a többiek is írták, fizikai korlátai lennének.


Ugyanakkor egy kisebb járművet fel lehet gyorsítani a fénysebesség egy bizonyos %-ra.


Ezzel már lehetne kisebb műholdakat küldeni a közeli csillagokhoz.


Meghajtásnak ideális lenne kívülről gyorsítani, csak a lassítás pontosan ugyan annyi energiát igényel, szóval nem egyszerű.

2018. dec. 25. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Habár a fénysebességgel utazás fizikailag is lehetetlen, ahogy #1 írta, szerintem a te elméletednek nem sok alapja van.


Habár igaz, amit mondasz, az űrrepülés nem így működik, hogy Joe kinéz az ablakon, "jaj aszteroida" és kikerüli, mintha autóban ülne. Egy űrrepülőben ülve teljesen mindegy, hogy látod-e az utadban álló szemetet, vagy sem. Ha látod, akkor sem tudsz vele mit kezdeni. Még ha netán időben észre is veszed és tudsz korrigálni, hogy kikerüld, elhasználod hozzá a küldetés hátralévő részéhez kellő hajtóanyagot és kockáztatod, hogy nem jutsz haza (az Apollo 11 legénysége is volt hasonló helyzetben, bár ők más okból fogytak ki a hajtóanyagból).


Szóval igazad van abban, hogy ha fénysebességgel utazva keresztezed akár csak egy picike porszem útját, az egyet jelent a halállal, de ez igazából most sincsen másképp. Az egyetlen különbség, hogy a mai sebességgel nagyobb törmelékeket képes elviselni a pajzs, ugyanakkor még így is elég lenne egy 2-3 cm-es törmelék a pusztításhoz, szóval nem kell hozzá sok már most sem.


Az pedig már csak hab a tortán, hogy az űr közel sem olyan "szemetes", mint azt sokan hiszik a filmekből. A Föld körül jelen pillanatban közel 20 ezer azonosított és nyommal követett, valamint becsült 170 millió kisebb, azonosítatlan tárgy kering a Föld körül. Ez rengetegnek hangzik és az is, de a pályán lévő 1500 műhold közül mégis nagyon ritka, hogy az egyiket kilövi egy törmelék. Az olyan aszteroidamezők például, mint a Star Wars-ban vannak, egyszerűen nem léteznek. A legsűrűbb aszteroidamezőben is sokezer kilométer távolság van az egyes aszteroidák között.


Arra akarok kilyukadni, hogy bármennyi törmelék is van az űrben, ez a szám eltörpül az űr mérete mellett, tehát annak az esélye, hogy egy űrrepülő méretű tárgy nekiütközik egy törmeléknek, nagyon picike.

2018. dec. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
@bAdamn, azért mondjuk a Szaturnusz gyűrűi elég sűrűek már ahhoz, hogy nagy valószínűséggel bajt csináljanak, ha valaki megpróbálna átröpülni rajtuk? Persze oda nyilván nem megy szándékosan senki.
2018. dec. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Einstein megmondta, hogy fénysebességnél az űrhajó súlya végtelen lenne, továbbá végtelen energia kellene a fénysebesség eléréséhez. Itt máris felejtős a dolog, lehetetlen kivitelezni. De ha mégis sikerülne, akkor elég lenne egy atomnak nekimenni, és az szétvinné az egész cuccot.
2018. dec. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez tök jó, hogy itt vitatkozunk olyan dolgokon, amiken nálunk sokkal okosabb emberek próbálnak megtenni. a véleményem az, hogy a tudásunk fejlődik és magával hozza a technikai fejlődést is. a kettő hat egymásra is. Ma azt gondoljuk, hogy ez így van, de vajon mi lesz 50 vagy 100 év múlva? Sok elmélet megdőlt már, hiába volt az a tudós az akkori világ legnagyobbja. Ez a kérdés és a válaszok olyannak tűnnek most nekem, mintha 500 évvel ezelőtt azon beszélgetnénk, hogy lehet-e gömbölyű a Föld. Ma már mindenki tudja, hogy az, bár még mindig találni olyanokat, akik szerint lapos. Szóval szerintem, ha eljutunk odáig, akkor meg fojuk tudni oldani. De nem a mi életünkben lesz, az tutti fix.
2018. dec. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mojjo ***** válasza:
@7: Az ugye megvan, hogy 500 évvel ezelőtt pontosan tudták, hogy a Föld gömbölyű (szerű)?
2018. dec. 28. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!