Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Igaz, hogy a nagaszaki-i...

Igaz, hogy a nagaszaki-i atombomba befulladt?

Figyelt kérdés
2019. jan. 16. 06:13
 1/6 anonim ***** válasza:
2019. jan. 16. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudtam, hogy asztmás volt.
2019. jan. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Nem, nem igaz. Sajnos ezt nem tudom bizonyítani, de több tény is ezt támasztja alá.

Először is a "hagyományos" atombomba anyagának 10-20 százalékából lesz radioaktív sugárzás. Ha besult volna, akkor 10x nagyobb bombát kellett volna hogy ledobjanak, mint hiroshimában. Hülyeséget nem akarok mondani 15 kilotonnas volt kb.

Mondjuk akkor a mai napig lakhatatlan lenne, amennyiben befulladt volna.

2019. jan. 16. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Le van írva a linken, csak 13%-a robbant.
2019. jan. 16. 22:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondhatod, ha akarod, hogy befulladt, mit sem számít, annak idején meg sem fordult a fejükben, hogy a teljes elvileg elérhető energiát felszabadítsák, a kritikus tömeg létrehozásának a sebessége volt a döntő.

Olvasd el az első atomtesztről szóló írást, akkor még valóban attól féltek, hogy nem fog nagyot szólni, hanem csak egy kis purcanás lesz belőle, ami talán egy szobát vet csak szét, még rendeltek is egy bazi erős tartályt, hogy ha így lenne, a drága hasadóanyag ne szóródjon szét.

[link]

Nem használták végül, mert elég biztosak voltak addigra, hogy komoly hatása lesz az atomtesztnek.

A Trinity plutónium bomba volt, akárcsak az, amit végül Nagaszakira dobtak, egy lazább tömegű gömbben volt a plutónium, amit összerobbantottak, így érve el a kellő sűrűséget és vele a kritikus tömeget, valóban csak a 13 %-a vett részt a láncreakcióban, de ez akkor az elérhető maximum volt, összehasonlításul a hirosimai uránbombának csak 1,38%-a hasznosult, rombolóereje 15 000 tonna TNT-ének felelt meg mégis.

[link]

A Little Boy, amit Hirosimára dobtak, is hasonló problémával küszködött, ott két félgömb urán 235 izotópból álló hasadó anyagot kellett gyorsan összecsapni, amit robbantással oldottak meg.

Az akkori robbanóanyagok sebessége ennyit tett lehetővé, de elég volt, szerintem - és sokak szerint - még sok is.

2019. jan. 17. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem. Hirosima mégjobban befulladt.
2019. jan. 17. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!