Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mikorra várható a BFR első...

Mikorra várható a BFR első tesztrepülése?

Figyelt kérdés
2019. febr. 11. 08:49
 1/8 LeonScottKennedy ***** válasza:

Big Fucking Rocket?

Mind Doomban a BFG, csak az gun :D

2019. febr. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:

2022 előtt nem nagyon.

De nem is kell korábban, amit hurcolnia kell, sem tart sehol.

2019. febr. 11. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 LeonScottKennedy ***** válasza:

"“You want to wake up in the morning and think the future is going to be great - and that's what being a spacefaring civilization is all about. It's about believing in the future and thinking that the future will be better than the past. And I can't think of anything more exciting than going out there and being among the stars.”


— ELON MUSK, SPACEX"


Elon Musk az én emberem :D


Egyébként vágom, hogy ez a BFR a SpaceX-el meg Mars programmal kapcsolatos, de valaki csak röviden elmondaná, hogy mi is lesz a cél pontosan? A cikkek amiket találtam nagyon hosszúak és lusta vagyok végigolvasni, köszönöm.

2019. febr. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 LeonScottKennedy ***** válasza:

"Our aspirational goal is to send our first cargo mission to Mars in 2022. The objectives for the first mission will be to confirm water resources, identify hazards, and put in place initial power, mining, and life support infrastructure. A second mission, with both cargo and crew, is targeted for 2024, with primary objectives of building a propellant depot and preparing for future crew flights. The ships from these initial missions will also serve as the beginnings of the first Mars base, from which we can build a thriving city and eventually a self-sustaining civilization on Mars."


Nah SpaceX oldalán találtam egy normális lényegi leírást. Eszerint eleve 2022-re terveznek, 2024-ben pedig már legénységgel együtt. Az biztos, hogy ezek az évszámok a világtörténelemben nagyon fontosak lesznek, amennyiben sikeresnek bizonyulnak a missziók :)

2019. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

2


És az első tesztrepülésnem milyen célkitűzései lesznek?

Elhagyni a Föld gravitációs terét és rögtön vissza vagy pedig egyenesen a Marsra küldik?

2019. febr. 12. 11:12
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Meglepne, ha egy orbitális hoppnál magasabbra terveznék.

Gondolom a második fog csak messzebbre nézni.

2019. febr. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért milyen érdekes, hogy csak most próbálják utolérni a 70-es évek technológiáját. Az akkori Saturn 5 ugyanis megenné az összes ma létező rakétát.
2019. febr. 12. 17:47
 8/8 anonim ***** válasza:

Höhö, úgy gondolod, mi? Azért ez nem teljesen igaz.

Először is, az általad említett rakéta a 60-as években készült, de ez most tényleg a legkevesebb. Számoljunk egy picikét.


Kapjuk elő a jelenleg üzemelő legerősebb rakétát, ez tudomásom szerint a SpaceX Falcon Heavy (jó, tudom, nem repült egy éve, márciusban fog megint, fogadjuk el erre a célra, hogy jelenleg üzemel). Ennek a tömege kerekítve 1420 kilotonna, szemben a Holdrakétáé 2970 kilotonna. Most nézzük meg, mekkora tömeget tud alacsony Föld körüli pályára állítani. Egyik esetben 140 tonna, másikban 63,8 tonna ez a mennyiség. Ha nagyon pontosak akarunk lenni, a tömeg/hasznos tömeg arány a régebbi technika esetében 2,19, míg az újabbnál 2,09 (ezek arra az esetre vonatkoznak, mikor nem tér vissza a Musk-féle rakéta).


Oké, ebben úgy tűnik, nyert a klasszikus óriás. Azért mégiscsak kéne valamit találnom. Vegyük például az árat! A 70-es években egy Saturn V rakéta fellövése 185 millió dollár volt, erre az inflációt rávéve bőven 1 milliárd dollár fölött vagyunk most. Biza nem csoda, hogy az amerikai adófizetőknek nem tetszett. Ezzel szemben a Falcon Heavy? Teljesen feláldozható üzemmódban is mindössze(?) 150 millió dollárból kijön egy fellövés, ez azért több, mint hatszor olcsóbb. És lássuk be, a pénz a legfontosabb dolog, még ha nem is ismerjük be szívesen.


Ehhez még hozzátenném, hogy jelenleg semmi nem indokolja, hogy akkora rakétákat építsünk, mint a régiek, ugyanis kicsit kevésbé vagyunk űrveseny közben. De ne félj egyet sem, szükség esetén nagyon is meg lehetne csinálni. Csak ugyebár nincs rá szükség, a Holdhoz képest a Nemzetközi Űrállomás elég közel vagyon.

2019. febr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!