Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A feketelőpor alkotórészeinek...

A feketelőpor alkotórészeinek arányai (75/15/10%), térfogatban vagy súlyra számolandók?

Figyelt kérdés
2019. febr. 12. 05:51
 1/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

Mivel sehol nem szerepel ez a meghatározás kifejtve, gyanítom, hogy az arányok eléggé körülbelüliek ahhoz, hogy beleférjen a térfogat- és tömegarány eltérése.


A másik lehetőség az, hogy szándékosan nincs megadva, az illegális pirózást kerülendő, de ezt nem tartom valószínűnek.


Angol nyelvű oldalak:

Az angol wiki óvatosabb, mint a magyar, még a százalékokat sem adja meg. De más oldalról meg kiderül, hogy tömegarányt jelent a fenti százalékarány.



Ismétlem, a lőpor házi készítése illegális, büntethető.

2019. febr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ja bocsanatot kivanok igazabol sosem szerettem volna meg ragondolni az elkeszitesere ez csak amolyan elmeleti kerdes volt
2019. febr. 12. 12:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Valóban, nem kívánatos, hogy amatőrök, kontárok készítsenek lőport.

Pláne olyanok, akik nem tudják mi az a "m/m%".

[link]

2019. febr. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
A Wiki végéig én sem olvastam el, a feketelőpor leírásánál feljebb tényleg nem szerepelt, hogy m/m%
2019. febr. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Há naugye én se lattam es akkor mivan há nem? Há de
2019. febr. 12. 12:53
 6/7 Bubuka508 ***** válasza:
Tömegarányban (m/m%) számolandó, de ne kísérletezz vele, mert tilos is, veszélyes is. Persze sok értelme nincs a tiltásnak, mert ilyen alapon szinte minden közhasználatú anyagot be lehetne tiltani, mert semmi sem csak egyfajta célra használható. Pl. egy ügyes vegyész nitrogéntartalmú műtrágyából röhögve tud robbanóanyagot készíteni. Inkább csak a józan ész a mérvadó itt.
2019. febr. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wadmalac ***** válasza:

Az elvben ártalmatlan összetevőkből összerakott durva pirotechnikára jó példa a cukorrakéta.


A rakétamodellezők által egyre közkedveltebb hibrid rakéták meg a legfalusibb anyagokat égetik brutális teljesítményt produkálva.

2019. febr. 13. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!