Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Testem egy antenna?

Testem egy antenna?

Figyelt kérdés

Megfigyeltem, hogy a vacak kis távirányítós autó elment 5 méterig a távirányítótól majd nem kapta a jelet de miután hozzá értem az antennájához újra jelet kapott. A lapotot messze vittem a routertől(nincs egy erős routerünk) 2 jel erősség miután távol áltam tőle, majd miután leültem elé 4 jel erősség.


Régebben egy régi rádiót bekapcsoltam és hát törött volt az antennája meg recsegett, ropogott a hangja, de mikor 4-5 centis távolságba felé tettem a kezem jobban szólt.


A testem nagy felülete miatt képes ezeket a rádió jeleket befogni, mint a tölcséres antenna vagy miért van ez? Egyébként meg az rendben, hogy vezetjük az elektromosságot, de a jel mégis , hogy jut el mondjuk a kezemből a rádióig vagy a távirányítóig?



2019. márc. 2. 11:24
 1/2 2*Sü ***** válasza:
100%
Minden anyagnak vannak különböző elektromossággal kapcsolatos tulajdonságai. Ellenállása van, árnyékol, elektromágneses mezőben adott mértékben feszültség indukálódik benne. Nyilván a te testednek is vannak ilyen tulajdonságai. Adott körülmények között a tested funkcionálhat antennaként is, árnyékolásként is, vagy visszaverő felületként is.
2019. márc. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Tak ***** válasza:
34%
Antenna ként azért nem,mert van jelentős bőr-ellenállás,amit nem tudsz kompenzálni nyitott szájjal sem,és ugye az antenna jósága függ a hosszától,anyagától,kialakításától és a jel csatolásától is többek között ;P
2019. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!