Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen matematikai problémák...

Milyen matematikai problémák léteznek?

Figyelt kérdés
Tudtok olyan matematikai problémákat mondani, amit még nem sikerült bebizonyítani, legfeljebb csak sejtés van róluk? Elsősorban olyanokra gondolok, amik kevésbé ismertek laikusak számára és a bebizonyításuk nagyban hozzájárulna valamilyen tudományos ágnak az előrelendüléséhez. Nyugodtan lehet halandó számára nem megérthető problémákat is mondani, hiszen a tudományok témakörben vagyunk.

2019. márc. 20. 22:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Így első körben szabad válogatni innen is:

[link]

meg innen is:

[link]

2019. márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ezeket ismerem, de nem tudom elképzelni miben segít az alkalmazott tudományágakban, ha valaki bebizonyítja ezeket.
2019. márc. 21. 15:16
 3/17 A kérdező kommentje:
De gyorsan átfutva a táblázatot, pl. a negatív hullámok problémája nincs is benne. Én ilyenekre gondoltam, hátha ismer még valaki hasonló, kevésbé ismert matematikai problémákat.
2019. márc. 21. 15:18
 4/17 Tom Benko ***** válasza:
100%
Nem tudhatod, melyik sejtés melyik tudományágban fog segíteni és hogyan.
2019. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Tom Benko ***** válasza:
De mondok egyet: Riemann-sejtés. Kb. a komplett kriptográfia ráfeszülne, ha bizonyítod.
2019. márc. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

"Az analitikus számelméletben sok eredmény, sőt a kriptográfiában is fontos gyors prímtesztek is csak a Riemann-sejtést feltéve vannak bizonyítva."


Eszerint a kriptográfiában már most is használják a Riemann-sejtést bizonyítás nélkül is. Mit változtatna meg, ha lenne rá bizonyítás? Úgy értem, ha a gyakorlat azt mutatja, hogy a sejtés igaz, ezért használható számolásokban, akkor mit változtatna ezen az, ha be is bizonyítanák elméleti matematikusok?

2019. márc. 22. 14:55
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
De ha megcáfolják?
2019. márc. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Erre nem is gondoltam, de jogos!
2019. márc. 22. 15:08
 9/17 Tom Benko ***** válasza:
87%
Bízom benne, hogy úgy lesz és tudom hogy úgy lesz között elég nagy a különbség.
2019. márc. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"Ezeket ismerem"

Minden fentebb felsoroltat? Le a kalappal! Ezért emelted ki, mert kevés? :)

2019. márc. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!