Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Lottó esély telitalálatra a...

Lottó esély telitalálatra a lehetetlennel egyenlő, mégis évente többször elviszik? Hogyan lehetséges? Számolás.

Figyelt kérdés

Szóval, vegyük alapul a skandit, hatost, ötöst!


A nyerési esélyek, kb:

1:3.500.000

1:8.000.000

1.44.000.000


Az országban él kb 10.000.000 ember.


Sajnos nincs ötletem, hogy hány szelvémyt adhatnak fel az emberek hetente, de sokan rendszeresen játszanak és több szelvénnyel is. Viszont rengeteg az ugyan olyan szelvény is. Illetve a nagyrésze nyeretlen.


Hogyan lehetséges az, hogy egy évben, kb 15-20x nyernek legalább fődíjat?


Ennyire kicsi az esély, mégis átlagolva minden hónapra jut egy lottó milliomos?


2. Kérdésem:

Illetve egy kis számolás:


Ha a skandin 11 számot jelölnék, viszont csak 7-et kell eltaláljak a 35-ből a dupla húzás során, akkor mennyire változik az 1:3.500.000 esély?


2019. jún. 4. 04:28
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Minek húznál 11 számot , nem fogadja el a gép.

Húzz 2 lottón 14 számot, nem sokkal leszel közelebb.

2019. jún. 4. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
52%

Van arra lehetőség, hogy több számot jelőlj meg kombinált fogadásnál, de az többe is kerül, miközben a nyerési esély alig változik.

A kombinációk száma és a szerncse két dolog.

Elvileg az is előfordulhatna, hogy tíz egymást követő húzás mindegyikén telitalálatod lesz.

2019. jún. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim válasza:
36%
Hatalmas tévedés, a telitalálat esélye nem egyenlő a lehetetlennel.
2019. jún. 4. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen, csak nagyon kicsi egy számötösnek.

Sokan teszik meg, feltehetően több millióan várják, hogy az ő ötösükre mosolyogjon a szerencse. Többen több ötöst is megjátszanak.

2019. jún. 4. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%

A szerencsejáték zrt kiveszi a pénzt.

Tudom, tudom, hogy közjegyző, meg minden, de milliárdok esetén már nem érvényes a becsület szó, sem a megbízhatóság, ahol zsozsó van, ott mindent el lehet intézni.

Alapvető szempont, hogy a szerencsejáték nem azért van, hogy a játékos megszedje magát, hanem az azt lebonyolító cég kaszál és ugyan honnan tudod, hogy hány négyes, vagy ötös van valójában, hiszen annyit mondanak, amennyit akarnak, a prezentált biztosítékok semmit nem érnek, mert mindenkit 'aprópénzzel' lefizetnek.

2019. jún. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
57%

5-ös! A szerencsejáték alaptőkéje a bizalom. Ha az nincs meg, akkor az emberek nem fogadnak.

Hidd el, képtelenség csalni. Az államnak nem érdeke, a Szerencsejáték Zrt.-nek sem. A szabályok részletesen le vannak írva. Min minden vállalkozás esetében, ez esetben is a profit a lényeg. Ez nem valami gonosz dolog. A jelenlegi gazdasági formában ez az ami működteti. Nincs jobb.

Nem írtam még azokat az embereket, akik a cégnél dolgoznak. A rendszer biztonsága olyan alaposan ki van dolgozva, hogy ha összejátszanának, akkor sem keresztülvihető, a kísérletbe belebukás is 100%.


Egyébként nem jól számolsz kérdező, mert nem tízmillió magyar játszik, annyian nem is vagyunk. A fogadások számának nem jártam utána, de az lehet 100 millió játék is, meg néhány ezer.

A Luxornál például részben a kis számú fogadás miatt is van alacsony nyeremény a 350 forintos tarifa ellenére.


Az még az összes játékfélére sem igaz, hogy hetente van nagy nyeremény. Van amikor egy hónap is eltelik úgy, hogy egyik lottófajtán sincs telitalálat.


A legalább fődíj felett mi van? Főfő díj?


Ha csak a matekot vesszük, hogyan lehetne az esélyt növelni, mondjuk az ötös lottón?


A fennállása óta soha nem volt kihúzva ugyanaz az öt szám.

Ezeket akkor vegyük ki a játékból.

Olyan sem volt soha, hogy összefüggő öt szám nyert volna (pl. 1,2,3,4,5). Ezekre se fogadjunk. Nem volt olyan, hogy a kihúzott számok a szelvényben lóugrásban helyezkedtek volna el. Kihagyjuk.

Vagy egy oszlopban mind. Vagy \ így illetve / így.

Ezzel is kevesebb. És biztosan lehetne még bőven szabályosságokat találni (pl. egymást követő páros számok).

És ha technikailag lehetséges lenne, pénzed is van, megjátszod? Én nem. Mert lehetséges, hogy pont most húzzák ki az 1-2-3-4-5 számokat.

2019. jún. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Szerintem, kérdező, elrontod a számolást.

Ha csalnak is - arra biztos, hogy nagyon vigyáznak, hogy az arányok kijöjjenek.

Különben hamar lebuknának, és utána senki se venne lottót tőlük az életben.

2019. jún. 4. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Hiszen én nem mondtam, hogy csalnak, tudom, hogy elviszik ezeket a nyereményeket, csak annyira kicsi az esélye, hogy fura, milyen sűrűn van telitalálat.


Nem rontom el a számolást, tudom, hogy nem játszik mind a 10 millió ember. 9.800.000(bocsi tenyleg nincs 10, de ne szarakozzunk mar, kerekitsunk) szerintem 10 millio szelvenyt akkor is adnak fel legalabb hetente, sot biztos vagyok benne, hogy ennek tobbet is!!


Na de a szamolast valaki, akinek jol megy a valoszinuseg szamitas, kiszamolna kerem?


Ha 7 et jelolok az esely a telitalalatra skandin 1:3.500.000 kb


Viszont van kombinacios szelveny!!

11-et is lehet jelolni!

Ha jol tudom ez 330 kombinacionak felel meg, ha koztuk van a 7 nyertes szam akkor nyertem!


Jol gondolom, hogy akkor ez az arany 330:3.500.000 lesz?

Tehat az 1:10.600hoz? Lehetseges ez? Ugyan ez is csak 0.01% kb, de ezerszer jobban hangzik, es ez nem tunik lehetetlennek.


Igaz, egy ilyen szelveny ara 82.500ft, de neha megengednem magamnak, ha 0.01% az eselyem a telitalalatra.

Arrol nem is beszelve, hogyha 5 osom lesz, akkor a tetem tobbszorose visszajon, 6-ossal meg tobb!

2019. jún. 4. 16:25
 9/28 anonim ***** válasza:
Mit gondolsz, hány ötöst játszanak meg, hogy összejöjjön a milliárdos főnyeremény, mellette a kisebb nyeremények, illetve a Szerencsejáték Zrt. haszna?
2019. jún. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Minek csalnának. Ha a bevételnek a 30-40 %-át fizetik ki, teljesen mindegy hányan hány forinttal játszanak.

Nekik megmarad a bevételnek a 60-70 %-a és kész.

Azt is meg lehet akkor saccolni ha kifizetnek 1 milliárdot, akkor nekik minimum 2 milliárd megmarad.

Nem kell csalni, mert az előbb utóbb úgyis kitudódna.

2019. jún. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!