Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik ilyen sín? Ha igen...

Létezik ilyen sín? Ha igen milyen néven? Illetve hol lehet ilyet venni?

Figyelt kérdés
Szükségem lenne egy olyan csapágyas sínre amelyre rá tudok szerelni egy kis alkatrészt, amit ha jobbról balra megnyomnak akkor az elmozdul viszont van benne egy olyan mechanizmus ami nem engedi vissza felé elmozdulni, és kell hogy legyen egy kioldó rajta ami viszont engedi vissza mozdulnia ha úgy akarom. Létezik ilyen előre is köszönöm a válaszokat.

2019. júl. 8. 16:26
 1/8 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon hülye kérdés! Mondjuk a "csapágyas sín(?)" kivételével minden mechanikus írógépen volt pont ilyen.
2019. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értelmezd és akkor már nem hülye, csak nem tudod értelmezni.

Használd a képzelőerőd, csapágyas sín mint pl egy fióksín, csak hogy a mozgása legyen olyan amilyet leírtam.

2019. júl. 8. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Több türelmet, kérdező!

Létezik ilyen, többféle is.

Pl. a számítógépeknél a gyorszár, amit csak meghúzni lehet.

De ha olyan alkatrészt teszel rá, ami kioldható, akkor visszafelé is működik.

2019. júl. 8. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod.

Rá kerestem amit írtál "gyorszár" de nem találtam rá semmi olyat amit keresek, csak biciklis forgó termékeket dob fel. Esetleg tudnál egy linket küldni, köszi.

Keresgéltem még és hogy pontosabban tudjam leírni, egy kilincsmű kell nekem ami egy sínen van. Néztem hogy van e lineáris kilincsmű, de nem találtam.

2019. júl. 9. 08:20
 5/8 anonim ***** válasza:
64%

Pedig ez pont azt tudja.

Én sem találom, de ez van a számítógépekben.

A kábeleket rögzítik vele egymáshoz és a házhoz.

2019. júl. 9. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Erre gondoltál?

[link]

Ez jó is lenne csak sín formában kell.

2019. júl. 9. 10:32
 7/8 anonim ***** válasza:
64%

Nem egészen erre.

Van olyan, amelyiknek van egy hosszú szára. Azon van a sín.

Hasonló, mint amilyen a fogaskerekűnek is van.

A vége meg egy karika, ami illik erre a sínre.

2019. júl. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
78%

A #7-es talán a kábelkötegelőre gondolhatott.


[link]


De ebben nincs a kérdező által keresett kioldó. A #1-es egyébként jót írt olyan szempontból, hogy a mechanikus írógépeken ilyen van. A lényeg ott az, hogy adott egy fogasléc, és egy rugó ellenében működő kilincsmű, ami oldható is.


Írd be azt a keresőbe hogy linear ratchet mechanism, neked valami olyasmi kell.

2019. júl. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!