Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mikor jön létre egy embernél...

Travis83 kérdése:

Mikor jön létre egy embernél a tudat, és vajon mennyire önálló ez a fogalom?

Figyelt kérdés

1. Úgy értem hány éves korunkban jön létre az önállósított tudatunk? Mert születésünk után mi is még csak olyanok vagyunk, mint az állatok, ergo se intelligencia, se tudat. Magyarul, a tudatot a fejlődés és a kor hozza létre?


2. Mennyire vagyunk urai a tudatunknak? Hiszen sok ember abban hisz és olyan lesz, amilyenné nevelik. Vagyis akkor szinte semmit sem ér a sajátos tudat, ha azt más emberek kényük-kedvük szerint formálhatják.



2019. aug. 1. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

1: Kb. 2 éves kor körül.

2: A tudat maga nem olyan könnyen formálható.

2019. aug. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát... ez egy ilyen "nesze semmi fogd meg jól" válasz. Azért köszi.
2019. aug. 1. 19:43
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kevered rendesen a dolgokat.


Tudat alatt nem a személyiséget értjük, amit meg lehet változtatni.


Az, hogy az öntudat (a belső én tulajdonképpen) mikor alakul ki pontosan, azt nem tudjuk. Valószínűleg fokozatosan, ahogy növekszik a komplexitása az agynak.


Öntudata egy macskának vagy kutyának is lehet, csak nem olyan fejlett mint a miénk.

2019. aug. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Öntudata sok állatnak is van, de messze nem mindnek van éntudata. Például a legtöbb emlős állat tudatos lény, de éntudata leginkább az emberszabásúaknak, delfineknek, elefántoknak van (biztos kihagytam még egy-kettőt.)

Az egyedfejlődésben nincs olyan határ, hogy na mostantól tudatos, ez egy folyamat. Ilyen értelemben a tudatosság sem ennyire egzaktul megfogalmazott valami. Az ember a születés után nem sokkal már reagál arcokra, dolgok után próbál nyúlni, stb., csupa tudatos tevékenység, csak ekkor még kevéssé racionális, rengeteg dolog fogja ezt később befolyásolni.

A személyiség egy másik dolog, az születésünktől fejlődik, lassuló ütemben kb. a kamaszkor végéig, utána már alig.

2019. aug. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

..Korábban már leírtam egy hasonló kérdésnél: A tudatosság nem egy vizsgálható valami. Sem gyakorlati, sem filozófiai értelemben nem lehet meggyőződni arról, hogy egy másik lény (vagy akár gép) tudattal rendelkezik-e. Azt tudjuk csak vizsgálni, hogy úgy viselkedik-e, mint egy tudatos lény.


"Hiszen sok ember abban hisz és olyan lesz, amilyenné nevelik."

Ez kb. így van, de ez a személyiségfejlődés, nem a tudat változása.

2019. aug. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az érdekes és tanulságos válaszokat!
2019. aug. 2. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!