Csillagászat - Gyakori kérdések
Keresés tudományok - egyéb kérdések témában
Talált kulcsszavak:
Talált kérdések:
Én el tudom hinni, hogy a tudomány hihetetlenül unalmas és száraz. Valamivel rá kell venni az embereket, hogy érdeklődjenek iránta, hogy tereljék a gyereket azok pedig olvassák és akarjanak csillagászok, fizikusok lenni. Én magam és az átlagember is elhiszi, ahogy...
A Yahoo amerikai portál érdekes kezdeményezése a Curious Kids, azaz „Kíváncsi gyerekek”. A blogon szakértők válaszolják meg a világ minden részéről érkező kérdéseket, és a 12 éves Pulkeet olyasmit tett fel, ami sokunkat érdekel, de valahogy ritkán találkozunk...
Általában természettudományi karokon indítják, de mondjuk a földtudomány szakhoz képest egy csomó gazdasági, szociológiai stb. tantárgyat tanítanak.
Pl, félhold jelenségen, stb
Ha bele nézek az okulárba akkor a saját szemem látom a középpontban körülötte pedig az adott dolgot amire a keresőtávcsővet beállítottam, valamit eltekerhettem?
Arra gondolok hogy a házi (otthoni) csillagászati távcsöveknél igazából csak fókuszálni tudsz, nagyítani nem. A komolyaknál ez hogyan van, lehetséges a plusz nagyítás is?
A világ minden tájáról írják hogy már nem látni a holdat. Én se látom se Németországba.. írják hogy Kenya, Afrika, Amerika, sehol se látni... miért?
Most töltöttem le, bocsánat, ha butaságot kérdeztem.
Kinéztem az ablakon és vagy 30 fénypont libasorban haladt át nyugatról keletre szeged felett de a kunhegyesi időképen is látszik.Repülők így nem haladhatnak , műholdat se láttam még így libasorban és azóta se ment . Meteorok se szoktak így libasorban menni.Az időpont...
Maximum 50ezer Ft-ig. Fotózásra telefonnal használnám illetve csak nézelődni csillagokat, holdat. Köszi ☺️
Illetve ennyiért lehet jót kapni?
Szerintetek léteznek fehér lyukak? Ha léteznek akkor meg hogyan tudnánk megtalálni azokat?
Ebben a videóban több tudós is felszólal ezzel kapcsolatban Miskolci Ferenc a NASA egykori légköri fizikusa, Laikusként én nehezen tudok ehhez hozzászólni, vagy nem hiszem, hogy az én véleményem számítana. Amúgy is egy bizonytalan állásponton vagyok, nem tudom...
Létezik olyan, hogy csillagászati év?
Amit meg nem mutattak, az nyilván titkos..
Ami a Föld bolygóról megfigyelhető. Ez igaz? "Egy gyűrűs napfogyatkozás akár 12 percig is tarthat, szemben az elméletileg lehetséges leghosszabb 7 perc 32 másodperces teljes napfogyatkozással." Tarthat több órán keresztül egy napfogyatkozás?
Szeretnék mélyégezni is vele, de annyiról olvastam, hogy nem tudom eldönteni mi jó arra is.
Úgy tűnik, mintha a 137 kvintillió év c. video lett volna az utolsó, a kommentszekciókban még aktív volt tavaly is. Osztotta rendesen a hülyéket... Azóta már visszavonult ?
76/900 SkyWatcher Astrolux-3" Newton EQ1 mechanikán vagy60/900 SkyWatcher Luna-60 refraktor EQ1 mechanikán?
Jelenleg a célom az, hogy megnézzem az Orion-ködöt, az Androméda galaxist, a Hét nővért és a Hold felületét, valamint néhány bolygót (Jupiter, Szaturnusz). Örülnék ha ezeket azért jól ki tudnám venni a teleszkópon keresztül. Tudnátok esetleg segíteni egy erre a célra...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




