Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mennyire komoly ez a fajta...

Mennyire komoly ez a fajta elgondolás azok részéről, akik ezt valljàk S miért csinàlják?

Figyelt kérdés

A téma: Lapos Föld elmélet és hívők.


Vicces, egyben bosszantóan elkeserítő számomra az tény, hogy sajnos elég sokan hiszik és vallják a mai napig is azt, hogy a Föld lapos...


Namàrmost ezzel nem is lenne semmi gond, ha nem a XXl. Században élnénk



2019. aug. 21. 08:23
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Tévedés. A gémeskutak kivesztek. Jó, párat próbálnak őrizni, kevés sikerrel.

nem igazán értem, miért kell csodálkozni a jelenségen. Mármint a lapos föld hívők szaporodásán. Hiszen az iskolák tönkretétele és z ostobaság fokozódása között ekvivalencia reláció áll fenn.

2019. aug. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Hiszen az iskolák tönkretétele és z ostobaság fokozódása között ekvivalencia reláció áll fenn."

Nem az iskolák tönkretételéről van itt szó, hanem arról, hogy az oktatás nem evolválódik a mai alap ismeretanyag-szükségletnek megfelelően, száz éve elavult oktatási metódusok vannak mindenfelé.

Mert ez nem egy tipikus magyar, hanem világprobléma.


A mai információszint normál oktatásban átadhatatlan, nem az ismeretek fejbe tömését kéne erőltetni, hanem a progresszív tanulást megtanítani.

Amire egy gyereknek tudásban szüksége van általános elsőtől érettségiig, a neten egy kattintással elérhető.

Ezt az elérési képességet kéne támogatni, nem a papíralapú száraz fejbe töltést.

A tudást nem beerőltetni kell, hanem a tudás akarására nevelni.


És ettől a mai oktatás világszinten fényévekre van lemaradva.

2019. aug. 22. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Az addig rendben van, hogy szeretett bolygónkon sok helyen a mai napig szar az oltatàsi rendszer, de ne fogjuk màr erre az emberi ostobasàgot.


Könyörgöm, felgyórsult vilàgban élünk, ahol az internetnek hàla információ dömping van...de könyörgöm! az a legszőrnyűbb, hogy olyan emberek hiszik azt, amit, akik kultúràlisan és oktatásban nem elmaradott Országban élnek S ez a legborzasztóbb.


EZ Egyszerűen EMBERI OSTOBASÀG,semmi több.


Egy Afrikai néger gyerek, aki az àllatokkal nőtt fel a szavannán és tanulatlan, szerintem értelmesebb és elöbb elismeri, hogy a Föld gömb alakú ( holott Afrika elég szegény Ország ), mint sok olyan, nem is annyira elmaradott Államban/földrészen él.

2019. aug. 22. 15:25
 14/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

"EZ Egyszerűen EMBERI OSTOBASÀG,semmi több."

Az a szomorú, hogy nem az.

Pszichikai beszűkültség lehet, de nem sima alacsony intelligencia.

Rengeteg laposföld-hívő minimum átlagos intelligenciájú, de inkább homokba dugja a fejéét, hogy ne lássa a konteó hülyeségeit, csak hogy tartozhasson egy közösséghez, éppenséggel most a laposföldesekhez.

Tudod, mennyi vallási szekta él meg ebből?



És ez éppen nem a modern elbutulásunk, hanem az ősi falkaösztön hatalma a logikus gondolkodás fölött.

2019. aug. 23. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Már bocs, de elég gyenge érv a falkaösztönnel való takaródzàsa egy tudomànyosan bebizonyított és elfogadott érv mellett, ami ráadàsul tény a VILÀG számára.


Lehet arcoskodni a tudomànnyal, de ha majd tudományos ellentmondást és bizonyítékot szolgáltat valaki arról, hogY a Föld lapos, akkor visszavonó a szitkozódàst.


De addig is az illetők a szememben csak unatkozó idiótàk :D

2019. aug. 23. 10:59
 16/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Már bocs, de elég gyenge érv a falkaösztönnel való takaródzàsa egy tudomànyosan bebizonyított és elfogadott érv mellett, ami ráadàsul tény a VILÀG számára."


Az emberi agy nem azért fejlődött ilyen viszonylag magas bonyolultságúra, hogy tárgyilagos logikával mérlegeljen, hanem azért, hogy magas szinten kommunikálva tudjon csapatban dolgozni. A színtiszta logika egyszerű melléktermék.


Ez nem takarózás, ez tény.


Van, aki felül tud ezen emelkedni, van, aki nem. És nem feltétlenül intelligenciaszint kérdése.


Ez emberi gyarlóság. Logikai szempontból nézve természetesen korlátoltság, de mint írtam, az ok pszichikai korlátoltság.


A diliházakban is ülnek olyanok, akinek 150-es az IQ-ja, mégis hiszi, hogy ő egy tengeri csikó.


Aki meg minden falkaösztön-maradék nélküli színtiszta logikai gondolkodású, az meg megkapja az embertelen, antiszociális, inhumánus jelzőket.


Az ember egy összetett valami. Ebből kinek-kinek egyik-másik oldalból több jutott.


Érdemes megnézni a laposföldesekről készült dokumentumfilmet, az nagyon jól megmutatja, miről van szó.

2019. aug. 23. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én is elgondolkodtam a #8 Ecodot által linkelt videón.

Vitáznék Wadmalaccal. A falkaösztön magában nem káros. Az emberek szeretnek valahová tartozni, legyen az táncház, rádióamatőr, vagy modellező klub, természetjáró egylet stb... még hasznos is.

Viszont miért csapódnak az emberek ilyen szektákhoz, konteó-faló bandákhoz?

A sokszor becsapott kisember lázadása a hatalom, a rend ellen?

Ezt az érvet én is gyöngének érzem.

#12 "Amire egy gyereknek tudásban szüksége van általános elsőtől érettségiig, a neten egy kattintással elérhető."

Igaz, de sajnos a net tele van szeméttel is: A piramisok titkainak leleplezése, Ingyen energia krumpliból stb.

Valami tudás töltésre csak szükség van, hogy az értékes tudást meg tudják különböztetni az információ hulladéktól.

2019. aug. 23. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Wadmalac egy mondata nekem is "bántsa" a szememet;

Van, aki felül tud ezen emelkedni, van, aki nem.


Biztos vagy az irányban? Biztos vagy benne, hogy több lesz valaki attól, hogy kivonja magát a közösséghez való tartozás alól? Jobb ember lesz magányos farkasként. Én ezt a magányos farkas kifejezést sem tartom helyénvalónak, sokkal inkább a kivert kutya illik ide.

2019. aug. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Wadmalac ***** válasza:

"Vitáznék Wadmalaccal. A falkaösztön magában nem káros. Az emberek szeretnek valahová tartozni, legyen az táncház, rádióamatőr, vagy modellező klub, természetjáró egylet stb... még hasznos is."

Igen, közösségi lények vagyunk.

Erre szükségünk van.

De nem mindegy, mi az a közösség, amihez tartozunk.

A konteó-közösségekbe meg nagyon gyorsan be lehet olvadni, ezért a labilis, talajt vesztett embereknek ugyanolyan jó irány, mint a szekták.

Azért, mert a konteók könnyen emészthetőek, pont azoknak az embereknek, akik nem néznek mindent elsőre biztonságos 3 lépés távolságból.

Érdemes a konteók hatásosságának pszichikai hátterét is megnézni. A közösség + konteó egy nagyon behúzós kétkomponensű ragasztó.


"Valami tudás töltésre csak szükség van, hogy az értékes tudást meg tudják különböztetni az információ hulladéktól."

Igen, irányítás kell. Ezt értettem többek közt az alatt, hogy tanulni kéne megtanítani az embereket.


"Biztos vagy az irányban? Biztos vagy benne, hogy több lesz valaki attól, hogy kivonja magát a közösséghez való tartozás alól? Jobb ember lesz magányos farkasként. Én ezt a magányos farkas kifejezést sem tartom helyénvalónak, sokkal inkább a kivert kutya illik ide."


Megkérdezném, mi jobb, nem tartozni sehova, vagy tartozni valamihez, ami nem jó és azt a csoportot követni vakon.


De nem erről szólt, amit írtam. A csoportokhoz józan felmérés nélküli csapódás a baj, illetve az, ha az ember a csoport tagjaként már nem képes a csoportot kritikusan nézni, hanem követi a kolompot.


Amúgy társadalmunknak milliónyi csoportformátuma van, milliónyi aspektusból, van közte rengeteg olyan, ami meg tudja adni az oda tartozást anélkül is, hogy irányba kényszerítene vagy agymosna.

Csak ezek meghagyják az individuális döntés lehetőségét, ami sokaknak már nehezen kezelhető.

2019. aug. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Igazad van, lehet ezer meg ezer fajta/féle közösséghez tartozni, hisz emberi lények vagyunk, akik mégiscsak vàgynak az övéik tàrsasàgàra és munkál legtöbbünkben a valahova tartozás vàgya...én ezt mind megértem és elhiszem, de ez okvetlen feltétele annak, hogy pàrosuljon az emberi butasàggal és az intelligencia hiànyàval? :D :D :D


Oké, hogy húz a "caordaszellem" és a közösség összetartàsa ( én még ezt is megértem ),de ez képes valakinek ennyire eltorzíttania és befolyàsolnia a józan ítélőképességét vagy a logikai gondolkodàsàt? :D :D

EZ így azért eléggé borzasztó, elkeserítő ês szerintem siralmasan szánalmas :D


Vagyis éljen, hurrá, tapsoljuk és tàmogassuk az emberi ostobasàgot? Vb mi jöhet még? :D :D

2019. aug. 26. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!