Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért szoktak a rakéták...

Miért szoktak a rakéták hangot adni mint a háborús filmekben amikor zuhannak a repülőkből? Valóságban is van ilyen?

Figyelt kérdés

2019. aug. 21. 15:09
1 2
 1/13 Wadmalac ***** válasza:
100%

A második világháborúban nem zuhantak rakéták repülőből.

Hát még az elsőben.


Bombák. Azok zuhantak.

És aerodinamikai kialakítástól, vezérsíkoktól függően lehetett éppen hangja.

Az sem kizárt, hogy némelyikre a pszichikai hatás érdekében direkt alakítottak ki hangkeltő felületeket.


A német zuhanóbombázó "stukáknak" direkte szirénájuk volt, hogy jobban megfélemlítsék az ellenséget.

2019. aug. 21. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Akkor bomba. De a raktér az ugyanaz. :) Szóval a valóságban is sípolnak amikor a bombák zuhannak?
2019. aug. 21. 15:38
 3/13 dellfil ***** válasza:
100%

Te nem a légibombákra gondoltál? Mert a rakéták nem szabadesésben potyognak a bombatérből, hanem általában úgynevezett pilonokról - a szárnyak alól - indítják őket.

Ekkor a beinduló hajtóműveik természetesen elég hangos süvítéssel működnek. De persze a felgyorsuló rakéta a léellenállás miatt is süvít. Ha leállt a hajtóműve, akkor is. :)

Na de mi van a szabadeséses - "buta vas" - típusú bombákkal? Nos, miután a gravitáció eléggé felgyorsította őket, ezek is hangot adnak (nem a nemtetszésüknek! :D) mert a léellenállás rájuk is vonatkozik.

Namármost, a bombák jellegzetes alakja, a stabilizátor szárnyak hasonló alakja miatt, a rájuk jellemző, fütyülő, süvítő hangon érkeznek a célba... vagy mellé... vagy nagyon mellé... :D

És igen, a valóság már csak ilyen. Sőt sok esetben tesznek róla, hogy a bombák minél hangosabban és ijesztőbben szóljanak.

Amúgy nem csak a bombák, de például a zuhanóbombázók is csúnya hangon szirénázva csaptak le a célra. Ugyanis a JU-87 más néven "Stuka" pl. fel volt szerelve szirénával, ami - bizonyos sebesség felett, azaz zuhanó üzemmódban - félelmetesen visított.

"A repülőgép könnyen azonosítható volt a fordított „sirályszárnyról”, rögzített, áramvonalas burkolással ellátott futóművéről, valamint az erre rögzített, hírhedt Jericho-Trompete („Jerikói Kürt”) nevű, nagy hangerejű szirénájáról."


[link]


A légibombákról részletesen itt olvashatsz ha érdekel:


[link]


Ámbár a hangjukról nem beszél... :)


dellfil

2019. aug. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 dellfil ***** válasza:
100%

Bakker Wadmalac megelőztél. :D De sebaj, mert ugyanazt erősíted, mint én. :)


dellfil

2019. aug. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszi mkinek. Légibombára gondoltam. De mind1

:)

2019. aug. 21. 16:04
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Néhány rakétánál van, de nem mindnél. A legtöbb filmben ez csak hangulat-effekt, pl. mikor a Sztár Várszban is hallod a lézerágyú lövését az űrben + a robbanásokat, holott a valóságban semmit nem hallanál, hisz vákuumban nem terjed a hang.
2019. aug. 21. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem tudom, igaz-e, régebben halottam olyat, hogy ha nincs a jellegzetes fütyülő hangja a bombának, akkor fedezékbe kell futni, mert akkor pont felénk tart. (??)
2019. aug. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem repülöből lővik, a "sztálinorgonáról" biztos hallottál már. Annak a hangjától halálfélelme lett azoknak akikre lőttek vele.
2019. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Barnabas333 ***** válasza:
Azt hittem ír valaki értelmes választ is. Én még voltam katona az ágyús tüzér dandár részen. Volt gyakorlat a Bakonyban. 50kiló az ágyú lövedék és süvítve repül. A levegő surlódása, ellenállása hallatszik ilyenkor nem?
2019. aug. 22. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

"Azt hittem ír valaki értelmes választ is. Én még voltam katona az ágyús tüzér dandár részen."

Akkor miért nem sikerült megérteni a jó válaszokat?

2019. aug. 22. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!