Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Geet-reaktor vélemény?

Geet-reaktor vélemény?

Figyelt kérdés

2019. aug. 23. 08:31
 1/6 Wadmalac ***** válasza:
100%

Megnéztem a termék saját oldalát és a leírás első sora elég volt, hogy hátast dobjak.


"When one runs a GEET engine on petrol, all the carbon, sulphur and other elements are converted into a clean burning Hydrogen gas."


aha.


Gondolom aranyat is tud teszkós zsemléből.

2019. aug. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

ennek így nincs értelme. vagy legalábbis nem sok...


C-ből ugyan elméletben lehet H-t csinálni maghasadással (most azt hanyagoljuk, hogy a C-ben neutron is van és vagy azt is szét kéne dobni protonra és elektronra vagy hidrogén izotópok keletkeznének), de ez a folyamat energia elnyelő. a vasnál kisebb atomtömegű elemeknél ugyanis a mag egyessülés (fúzió) szolgáltat energiát, nem pedig a maghasadás. ezt az energiaigényt kellene aztán a hidrogén égésének fedezni, meg még valami pluszot is adni, hogy értelme légyen.


a két reakciótípus, magreakció a bomláshoz, illetve kémiai reakció az égéshez energiamérlege között nagyságrendi különbségek vannak. nem véletlenül építünk atomreaktort illetve nem véletlenül hajkurásszuk a fúziós erőművet.


szóval kb. esélytelen, hogy bármi értelme legyen a felvázolt dolognak.

2019. aug. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én is kétlem a működését. De mi van a Pantone motorral. Részletes leírás, meg videók vannak a neten.
2019. aug. 23. 12:18
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

És arról is van leírás, hogy Pantone 2002-ben bíróság előtt bűnösnek találtatott hamis termékígéretekkel beruházók pénzének kicsalásáért, beruházókra fejenként 25.000 USD károkozással.

Kapott 3 év börtönt is.


Hm.

Persze lehet most mondani, hogy a gonosz olajlobbi, de az az igazság, hogy ez jelen esetben tutira hülyeség, mivel a Pantone motor nem alternatív üzemanyagú, csupán jobb hatásfokot ígért benzin-, dízel- és gázüzemre, vagyis továbbra is a gonosz olajlobbi üzemanyagát fogyasztaná, ha igaz lenne.

2019. aug. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én már azzal is megelégednék, ha csökkentené a "gonosz" üzemanyag fogyasztását, ugyanazon nyomaték mellett.
2019. aug. 23. 15:39
 6/6 Wadmalac ***** válasza:
Én is, csak nehezen hiszem el valamiről, hogy működik, ha a működésmód leírása egyértelműen kamu.
2019. aug. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!