Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Hogy élitek meg a nyakunkon...

Hogy élitek meg a nyakunkon lévő klímaváltozást? Láttok reményt a megállítására?

Figyelt kérdés
Naponta hallani róla, de nem érzékelem, hogy a politikusaink, a nagy cégek komolyan vennék. Alapvetően meg kellene változni a pénz hajtotta világnak, de ennek a nyomát sem látom.

2019. szept. 15. 22:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
3%

Őszintén szólva én hülyeségnek tartom ezt nem a globális felmelegedést, mert az kimutatható tény , hanem a kiváltó okával.


Régebben láttam egy külföldi műsort ahol ezzel foglalkoztak és én azt verziót hihetőbbnek tartom, hogy a mágneses pólus mozgása miatt van.

Magyar nyelven ezt a cikket találtam, nem egy tudományos oldal de körülbelül hasonlókat olvastam régen én is erről.

Ami érdekes az a kép a mozgásáról, hogy mennyire mozog a mágneses északi sarkpont.

Nem tudom mennyire hiteles ez a kép de régebben úgy olvastam hogy 1980 körül kezdték figyelni és minden évben megjelölték egy fém koronggal a mágneses pontot és évente 1méterrel arrébb vándorol a mágneses pont.


[link]

2019. szept. 15. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
63%
Én úgy látom, hogy felesleges a Marsra menni, itt is az lesz, mint ott.
2019. szept. 16. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
19%
A Föld klímaváltozásait nem az ember okozza, hanem Nap tevékenységek és a pólusok csúszása. Már akkor is voltak, amikor ember a kanyarban se. Meglehetősen nagyképű hozzáállás azt hinni, hogy bármi hatással tudunk lenni pl a Napra.
2019. szept. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Gyakorlatilag biztos vagyok benne, hogy a CO2 kibocsátás csökkentésével már nem lehet a klímaváltozást megállítani. Az arról való beszéddel és álmodozással meg még annyira sem. Mert ugye a CO2 kibocsátás, ahelyett, hogy csökkenne, továbbra is nő. Nem is lassan:

[link]


Én ezzel ugyan nem értek egyet, de van aki szerint ez annyira esélytelen, hogy foglalkozni sem érdemes vele:

[link]



Ha valaha is képesek leszünk a klímát uralni, az vagy a CO2 légkörből történő aktív kivonásával fog történni, vagy ami valószínűbb, valamilyen geoengineering módszerrel.


[link]

[link]

2019. szept. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Akik szerint pedig a klímaváltozást nem az ember okozza, azoknak ajánlom az alábbi grafikont tanulmányozásra. A légköri CO2 koncentrációjának változása látható rajta. Csak az elmúlt 10 évben növeltünk rajta 10%-ot!!!!


20 évvel ezelőtt még az volt a fáma, hogy jó lenne megállni 400 ppm-nél. Nos, nem álltunk meg. És még a növekedés üteme is gyorsul!


Biztosan a pólusváltás. Meg a Sorosgyuri.


[link]

Alul lehet a skálát változtatni

2019. szept. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
51%
Egyetértek azzal ahogy fentebb is említették hogy ez a felmelegedés természetes és a föld ciklusonként melegszik és lehül. De és hiszek abban is hogy a mostani melegedésben a mi kezünk is benne van.
2019. szept. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
93%

>"A Föld klímaváltozásait nem az ember okozza, hanem Nap tevékenységek és a pólusok csúszása."

"A Würm-glaciális (vagy legutóbbi jégkorszak), pontosabb elnevezéssel a legutóbbi glaciális 110 000 évvel ezelőtt kezdődött és jelenleg is tartó kainozoikumi eljegesedés eddigi utolsó glaciális periódusa."

[link]

"Az interglaciális (vagy ritkán jégkorszakköz) egy eljegesedési időszakon belüli melegebb éghajlatú periódus. A földi átlaghőmérséklet emelkedése jellemzi, amiáltal a sarki és kontinentális jégtakarók és a gleccserek nagy mértékben visszahúzódnak, de továbbra is jelen vannak. [..] Jelenleg a kainozoikumi eljegesedés interglaciálisában (flandriai interglaciális) élünk."

[link]


Csillagászati szempontból jelenleg pont nem lenne aktuális a jégsapkák olvadása.

2019. szept. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
Egyelőre sokat nem tudni a pólusváltásról, sem az emberiség földre gyakorolt pusztító tevékenységének következményeiről. De egyben biztosan lehetünk : mind meg fogunk halni !
2019. szept. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
0%
Szimplán nem érdekel.
2019. szept. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
82%

Elfogadtam. Nekem van pénzem, valahogy majd megoldom. A sok okostojás meg, akik csakazért is kerékkötői akarnak lenni a klímaváltozás megállításának, majd szenvednek. Megérdemlik. Csak az afrikaiakat meg dél-ázsiai népeket sajnálom, akik önhibájukon kívül fognak meghalni. De a magyarok, amcsik, kínaiak, stb. teljes mértékben megérdemlik.


Most nézd meg az amcsikat, egyik soha nem látott méretű hurrikán söpri el őket a másik után, erre megválasztanak egy globális felmelegedés tagadó retardált bohócot. Mit lehet erre mondani? Ha ők szeretnének rosszul élni, én igazán nem állok az útjukba.

Nézd meg itt is mennyi az okostóni, akik jól megaszondják, hogy továbbra is pumpáljunk csilliárd tonna CO2-t a légkörbe, mert egy Shell lobbista azt mondta nekik a rádióban, hogy az jó. Mit lehet velük kezdeni? Semmit. El kell fogadni, és gondoskodni személyesen önmagad és a családod védelméről. Aki meg hülye, az majd akkor kap észbe amikor már túl késő lesz.

2019. szept. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!