Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi jut eszetekbe ha azt...

Blanka16 kérdése:

Mi jut eszetekbe ha azt mondom hogy a fém és az energia?

Figyelt kérdés
A kémiatanárom mondta hogy csináljak egy ppt-t a fém és az energiáról. Ez mit takarhat?
2019. szept. 24. 19:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Eléggé tág, én pl visszakérdeztem volna hogy "Mire tetszik gondolni a tanárnő pontosabban?".


Mert ez így jóformán bármiről szólhat (najó, a tökéletes bejgli receptjéről talán nem...)


Nekem ami eszembe jutna, az a galvánelemek témaköre.

saját ionjaiba merülő fém anód-katód, és hogy hogyan kell elrendezni a különböző alkatrészeket hogy végül elektromos áram induljon meg.


Ez pl egy olyan téma amiben mindkét szó benne van.

Fémek (hisz az anód-katód leggyakrabban fém), és energia (elektromos energiát állít elő a berendezés).


Eszembe juthat még a maghasadás, ezáltal az atomerőművek témaköre is.

Az uránium és a plutónium is fémek.

Igaz, itt baromira nem azon van a hangsúly hogy "fémek-nem fémek".

Lehetne folyadék is, a lényeg hogy instabil atommagjai vannak, amiket könnyen maghasadási láncreakcióba lehet vinni (könnyebben mint pl egy szén 12-es izotópot...).


Szerintem a galvánelemkről kéne csinálnod. Egyszerű, sok forrást találsz hozzá neten, szemléletesen le van írva, és sok életszerű példát tudsz felhozni (pl mi a különbség egy ólomakkumulátor, meg egy mezei kis ceruzaelem, vagy gombelem közt).

2019. szept. 24. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem, mint azbeszttel foltozott bőrű vén kohásznak a fémelőállítás jelentős energia igénye jut eszembe. Ez lehet kémiai reakciókkal biztosított hő, és elektromos energia.

A Maerz-Boelens kemence ( Martin kemence upgrade ) érdekes hővisszanyerővel (regenerátor) rendelkezik. Ám kb. 20 éve állították le az utolsót az EU területén. A ppt-ben már csak rövid említést érdemel.

Az aknás kemencék viszonylag jó hatásfokkal dolgoznak. A technikai fémek nagy részét vas, réz, cink, ólom, stb. zömmel így állítják elő. ( Nagyrészt nyers ötvözeteket)

Az alumíniumhoz elektromos energia kell, nem is kevés.

A ppt-ben szerepelhet az olvadék elektrolízis.

2019. szept. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De ide lehetne venni az elektronegativitási különbségeket a különböző fémek esetén. Az akkumulátorokat ... stb, stb ...
2019. szept. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!