Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A matek tanárunk szerint "nem...

A matek tanárunk szerint "nem szabad" negatív számból gyököt vonni, szerintem "szabad", igazam van?

Figyelt kérdés

Sokat olvasok máshonnan is matekról. Szerintem a tanár hibásan mondta, szóltam is neki, de szerinte jó az úgy, és ne zavarjak össze mindenkit.


Ugye ott vannak a komplex számok is, én azt mondtam a tanárnak, hogy én úgy tudom "szabad" gyököt vonni, csak a valós számok halmazán nincs értelmezve a gyök függvény, tehát az értelmezési tartománya [0, végtelen)

Erre azt mondta ez ugyan azt jelenti, mint amit ő mond, mert ugye alap esetben a valós számok halmazán vagyunk.


Néha úgy utal rá, hogy "tilos" és ez engem nagyon irritál, mivel tanár mondja összezavar, mert nem érzem a "tilos" szót konzekvensnek azzal, amit a netről a matekról tanultam.

Hogy álljak ehhez az egészhez hozzá?

Most "szabad", "nem szabad", "nem értelmezhető" vagy "tilos".


Szerintem az egyetlen megfogható kijelentés a nem értelmezhető.



2019. okt. 29. 11:42
1 2 3 4 5 6
 11/55 A kérdező kommentje:
Gyök -1
2019. okt. 29. 15:27
 12/55 anonim ***** válasza:
Hát látszik, hogy nagyon nem érted a komplex számokat. ÚGyhogy jobb ha csendbe maradsz.
2019. okt. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 A kérdező kommentje:
Mit nem értek rajtuk?
2019. okt. 29. 15:35
 14/55 A kérdező kommentje:

Ki kellett bőviteni a valós számtestet, mert bizonyos problémák nem oldhatoak meg a valós számok halmazán és ettöl függetlenül végül lehet mégis valós lesz a számolás eredménye. Tehát még a fizikában is lehet ilyen eset.

Ehhez meg kellett, hogy maradjon az összes tulajdonság, ami a valós számokra alapból igaz. Igazaknak kell maradniuk a test axiomáknak.

Sok szerepe van, az egyik amit mondtam is, hogy már egy másodfokú polinom is lehet irreducibilis a valós számok felett.


Vagy mit nem értek? Nyilván nem értek pl az absztrakt algebrához, gimis vagyok bazz!!!

2019. okt. 29. 15:44
 15/55 anonim ***** válasza:
Legalább a wikipediát nyisd meg és olvasd el miről szól a komplex szám (pl. itt kezdődik: "A három modellnek az a közös tulajdonsága, hogy mindegyik a valós számtest feletti 2 dimenziós vektortér"). És nagyon nem arról szól, hogy tudsz gyököt vonni (az következmény).
2019. okt. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 A kérdező kommentje:

#15 és?

Mit nem értek?

Vagy te sem tudod mi? Azért másolgatsz a Wikipédiárol.

2019. okt. 29. 15:51
 17/55 A kérdező kommentje:

És egyáltalán nem az a lényege a komplex számnak, hogy egy két dimenziós vektortér.

Ez egy tulajdonsága.

2019. okt. 29. 15:54
 18/55 anonim ***** válasza:
100%
Lényeg a lényeg: Matematikailag igazad volt, de a tanár is helyesen járt el, és ezt a helyzetet te kezelted rosszul.
2019. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 A kérdező kommentje:
Értem, idén úgyis leérettségizek ebböl a hülyeségböl és akkor nem kell bejárnom órára :)
2019. okt. 29. 15:59
 20/55 anonim ***** válasza:

"És egyáltalán nem az a lényege a komplex számnak, hogy egy két dimenziós vektortér.


Ez egy tulajdonsága."


Pont ez a lényege, és ezért lehet egy csomó mindenre használni. Pl. dif.egyenletek megoldása. Még sokat kell tanuljál nagyon sokat. És azért másoltam a Wikipediáról, hogy olvasd el ott és kiemeltem a lényeget. Ebben a definicióban sehol nem szerepel az, hogy megoldható vele a másodfokú egyenlet... Mert ez a komplex számok definiciója, ehhez ven egy szép bizonyítás (ennek egy része ott a wikin egy része meg ott a tankönyveben) és ha ezt a bizonyítást végigviszed jön ki az, hogy ezzel megoldható az egyenleted. Sőt még egy csomó más is. Nem mellékesen pl. a szorzás komplex térben picit másképpen van értelmezve mint valós térben (ennek is megvan az oka, hogy miért).

Na ezért nem akart ebbe belemenni a tanár. És mivel továbbra is a középiskolai anyag a valós számok halmaza továbbra is a tanárnak van igaza. És te továbbra is csak okoskodsz...

2019. okt. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!