Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Digitális Technikába sorrendi...

Digitális Technikába sorrendi hálózatokban tud segíteni valaki?

Figyelt kérdés

[link]


Itt a 3. Állapot beiktatásánál a 4.és 3.között hogy lett

01

0

És

11

0


Illetve nem értem, hogy miért nem lehet közvetlenül a 4.állapot után írni a 3.-at? A szöveg azt írja, hogy azért nem lehet mert "nem 0 lesz a kimenet hanem 1". De nem értrm, hogy az miért baj?


2019. nov. 1. 16:23
 1/3 A kérdező kommentje:
És alatta lévőnél is ezek a "kerülő utak" nem világosak nekem.
2019. nov. 1. 16:25
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem lehet közvetlenül IV. után írni a III-at, mert az I már világosan lefektette, hogy (00,0) állapot esetében mit kell tenni, ha a bemenet 10-ra vált. A kimenetet 1-re kell váltani, pont. Nincs ilyen, hogy a (00,0) állapotot az új 10 bemenet néha (10,1)-re váltja, máskor meg (10,0)-ra...


Tehát a (00,0) állapotból tudjuk, hogy hova kell lépni, ha X1 változik: (10,1)-re. Oké. De mi van, ha X2 változik? Mivel nincs felsorolva (00,0)->(01,1) lényeges állapotváltozás, ezért kizárásos alapon (00,0)->(01,0) lehet csak, amikor is a kimenet nem változik.


(01,0) állapotra egyáltalán semmilyen lényeges állapotváltozás nincs felsorolva, tehát bármi is történik a bemenettel, a kimenet 0 marad. Az egyik lehetőség (01,0)->(00,0), de ez nem érdekes most számunkra, hiszen onnan indultunk. A másik lehetőség a (01,0)->(11,0), ezt felírjuk, és folytatjuk a dolgot. Az (11,0) állapotra megint nincs semmilyen lényeges állapotváltozás, tehát bármi történik, a kimenet megint 0 marad. Így visszaugorhat a (01,0)-ba, amit már letudtunk, vagy az (10,0)-ba, ami az eredeti célunk volt! Ennyi.

2019. nov. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, így végre értem!
2019. nov. 2. 17:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!