Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Az ortopédiaban erre a követke...

Az ortopédiaban erre a következő években van kilátás?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok az gerincem alsó részénél lévó porckorong elvékonyodott tornat javasoltak amely majd a gerinc melletti izmokat megerösiti ha ez nem müködik csavarozni kell:(


Van rá esély hogy a következő 10 évben az orvostudomany eljut oda hogy nem kell müteni hanem pl injekcióval megerősitik ezt a részt??


2019. dec. 6. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Őssejtes kezelés lehetséges.

De ilyenről még nem hallottam.

2019. dec. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%
Ha el is jut oda, ezek a forradalmi kezelések eleinte sajnos megengedhetetlenül drágák szoktak lenni - a pórnép csak akkor jut hozzá ilyesmihez, miután a "pénz nem számít" jellegű amerikai dollármilliomosoktól már bevasalták a fejlesztési költségek egy jelentős részét, vagy miután kifutnak a szabadalmi jogok. Én nem számítanék arra, hogy belátható időn belül őssejtkezeléses ortopédiai kezelésben lehessen része egy átlagembernek.
2019. dec. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Na, ilyenkor lehet jelentkezni kísérleti alanynak.
2019. dec. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A jövőről ilyen pontos jóslásokat a az ezzel foglalkozó szakember sem ad, mert egy dolog kifutása nagyon sok mindentől függ. Maradjunk annyiban, az esélyeid egyre nőnek. Az kérdés, melyik lesz a gyorsabb.

Azért vannak közbülső lehetőségek is.

2019. dec. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Amúgy az miért van hogy idehaza mindig müteni akarnak nyugaton meg kevesebb az ilyen jellegű beavatkozás arányaiban?


Ott is sok ülőmunkas ember van.

2019. dec. 6. 12:41
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugaton általában a megelőzésre és a kiegészítő terápiákra fektetik a hangsúlyt.


Itthon a műtét futószalagos és egyszerűbb megoldás. Valószínűleg TB szempontból is.


Falmászást, bouldert próbáltad?

Vannak gerincspecifikus falmászó edzések is.


1 éve mászok és durván megerősödtek a hátizmaim és törzsizmaim is.

2019. dec. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

+ előtte gerinctornáztam, de nem vált be túlságosan.


Mellesleg a boulder nem unalmas. Jó a társaság, csinosak a lengén öltözött lányok, és tényleg kihívást jelent, nem úgy mint egy unalmas torna.

2019. dec. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

most kezdem majd a tornat de köszi a javaslatot.

CSak sajnos teli a gatya:(

2019. dec. 6. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!