Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miből lehet házilag gyertyavia...

Miből lehet házilag gyertyaviaszt előállítani?

Figyelt kérdés
Kint ragadtam az erdőben és gyertyát szeretnék készíteni. A méhkast nem vállalnám be.

2019. dec. 24. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
A gyertyaviasz paraffinból van, ami kőolajszármazék. Ha kerítesz egy botot ott az erdőben (ahol van térerő meg ezek szerint telefon is veled) és a bottal elkezdesz ásni, akkor előbb-utóbb talán találsz olajat. Abból már csak ki kell nyerned a paraffint.
2019. dec. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ám fáklya vagy tábortűz... gyertya! Nem tudom elképzelni, hogy minek, mert sem melegebb, sem világosabb nem lesz tőle, szél is könnyebben elfújja, elkészíteni is macerásabb, de hát adjuk meg a módját, nem vagyunk mi ősemberek!

:)))


Egyébként állati faggyúból is csinálhatsz gyertyát, mécsest, fáklyát, stb.

2019. dec. 25. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Gyerekek, ha egyszer hajótörést szenvedek, nem ám kést és gyufát mentek ki a roncsból, hanem a telefon, hogy titeket el tudjalak érni.

Csak, hogy minden tiszta legyen....

A gyertya a telefon háttér világításához kell.

:D

2019. dec. 25. 02:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Mennyi viasz kell?

Van viaszom, tudnék eladni (de ez még sonkoly, csak ki kell főzni), de méhészeti szaküzletben is lehet kapni. Vagy méhésztől.

Most pedig inkább rakjál tábortüzet.

2019. dec. 25. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Olvassz fel egy gyertyát.
2019. dec. 25. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Hmm szerintem lemerült a telefonja a lakatlan szigeten.
2020. febr. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!