Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miből tudják hogy a Föld 4,5...

Miből tudják hogy a Föld 4,5 milliárd éves?

Figyelt kérdés
Meggyőző választ:D
2010. júl. 21. 22:22
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
kíváncsi lennék rá én is
2010. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Abból, hogy az utolsó szülinapján ennyi gyertya volt :S

Amúgy nem tudom, de engem is érdekel, azért írok ide :)

2010. júl. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
51%
Megkérdezték tőle, nyilván.
2010. júl. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Először is vannak egyes radiaktív izotópok, amiknek igen hosszú a felezési ideje. Például az urán egy kőzet urántartalma 4,5 miliárd évenként megfeleződik. Ha megállapítjuk a jelenlegi mennyiségét meghatározhatjuk a korát. Az eddigi legősibb kőzett 4,1 miliárd éves. Ha föld eredetileg folyékony volt ,akkor elég sok időbe telik,míg egy 12756 kilométer átmérőjű gömb. Én legalább is ezeket az okokat ismerem.
2010. júl. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
91%
Mivel eléggé egyértelmű hogy keletkezésekor izzó forró anyagból állt össze gömbbé aminek az összetételét is pontosan ismerjük megközelítően ki leht számítani hogy mennyi idő alatt hűlhetett a mai állapotáig.
2010. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Lapika válasza:
93%
Nekem is a radioaktív izotópok feleződési ideje ugrott be először.
2010. júl. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Ez olvastam előbb: A kulonfele kormeghatarozassal mert legidosebb kozet a Holdrol szarmazik, s ebbol kovetkeztetnek a Fold korara. CSak mindezzel van egy kis gond, amit nem szivesen kozolnek a nyilvanossaggal. A Holdrol hozott kozet mintatt rengetegszer megvizsgaltak, s lass csodat, mind eltero eredmenyt kaptak, 10000 tol 4,6 milliardig minden eredmeny kijott, s erre kozoltek a legnagyobb datumot, mert ezt lehetett beilleszteni az addigi elkepzelesukbe. Ha egy modszer ilyen nagy hibakat ad ki, akkor az ezek szerint nem jo, s ez nem csak sajat velemeny. A foldi leletek meresevel is ez a helyzet, nem kulonb, sok esetben a meres elmarad, mert amugy is koltseges, csupan beillesztik a mar meglevo geologiai ido skalaba.


És igaza van, mivel már egy dokumentum filmben is hallotam hogy ez hibás, és olvastam is még máshol rola..és csak ennyi lenne akkor?

2010. júl. 21. 22:50
 8/20 anonim ***** válasza:
94%
Az úgy látszik sokaknak nem bizonyíték hogy a belseje még mindíg lágy. Ha valaki a semmiből teremtette akkor a belsejének miért kellene forrónak lenni? Teljesen logikátlan!
2010. júl. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
73%

," 10000 "


Mennyi? A földön rengeteg olyan ásvány van ami többszázezer éves egyértelműen!

2010. júl. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
76%

amíg a kérdező nem reagált, azt hittem, hogy komoly a kérdés.

most már látom, hogy csak az idióta összeesküvéselméletét akarja velünk megosztani...

amúgy, kedves kérdező, nagy jót tennél, ha ismertetnéd velünk, hogy hol találkoztál a holdkőzet korát illető infoval - már csak azért, hogy mi is tudjunk egy jót röhögni...

2010. júl. 21. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!