Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Miért veszélyesebb a váltóáram...

Miért veszélyesebb a váltóáram mint az egyenáram?

Figyelt kérdés

2020. márc. 17. 12:04
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
Miért lenne veszélyesebb? Az egyen hamarabb okoz olyan görcsöt hogy nem tudod elengedni. Meg nagyobb eséllyel bontja meg a vért. 230v rázott meg már számtalanszor. 200v egyen csak egyszer. Qvára fájt a váltóhoz képest.
2020. márc. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%

Pedig veszélyesebb. Nem véletlenül van, hogy az érintési feszültség váltónál 50V, egyennél pedig 120V.

Gondolj a szívritmusra...

2020. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
78%

"Az egyen hamarabb okoz olyan görcsöt hogy nem tudod elengedni."

Nem.

Az egyenhez hozzáérve a görcs elránt, nem ragasz oda, csak ha rámarkolsz.

A váltóáram meg az izomremegéssel ott tart bénán, ahol hozzáértél.


Az egyenáramnak a kémiai hatása a nagy veszélye.


A többi ártalomban meg kábé pariban vannak.

2020. márc. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%

Irányiék könyvében, Az elektromos baleset és a villámcsapás klinikuma és pathológiája címűben egy oldal tele van ilyen mondatokkal, hogy:

Több szerző megerősítette Koppen ama megállapítását, hogy a szíve áthaladó áramút esetén a biztos halált okozó áramerősség váltakozó áramra 100 mA, egyenáram esetén 300 mA körül van.

De a kb 30 kutató eredményeit röviden ismertető egyoldalnyi szövegben tán ez az egyetlen a háromszoros szorzóval, a többi az mind négyszeres.

2020. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem ez a 100mA soknak tűnik. Nem emlékszem pontosan de 2 jegyűre emlékszem amikor tanultam. Azt tudom hogy a fi relék általában 30mA-esek, ha nem hajón vagyunk.
2020. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Mert Edison azt mondta! :D
2020. márc. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"2 jegyűre emlékszem "

A figyelembe veendő értékek nem változtak szinte semmit az ötvenes évek óta, ami érthető, mert manapság a társadalomnak igen nagy ellenszenve kísérné mind az ember- mind az állatkísérleteket. Az 1960-ban kiadott technikumi tankönyvben gyakorlatilag ugyanaz van, mint az Irányi orvosházaspár 67-es könyvében, vagy mint az 1980-as Érintésvédelem könyvben, vagy mint a legújabb, 2007-es kiadású IEC irányelvekben, ami itt a cikkben az 1. sz. ábra:

[link]

Csak amit én idéztem, az úgy fogalmazott, hogy biztos halál, az IEC meg úgy, hogy 50%-nál nagyobb valószínűség (Tömösy Jenő a technikumi tankönyvben meg egyszerűen úgy, hogy: ez az áramerősség halálos).


"Azt tudom hogy a fi relék általában 30 mA-esek"

Innen nem érdemes kiindulni, Franciaországban már a hatvanasokban alkalmaztak 20 mA-eseket is. És, mint a hivatkozott IEC irányelv írja, 10 mA felett már tud ciki lenni, ideiglenes szívmegállás, légzésbénulás.


"Mondjuk nekem..."

Az ilyen kijelentések vesznek el egy fél órát az életemből, mert nem tartom fejben a dolgokat, de muszáj rá válaszolni, mivel kétséget ébreszt a nyájas olvasóban. :D

2020. márc. 18. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!