Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Mi az ABS fogalma, feladata,...

Mi az ABS fogalma, feladata, és működésének lényege?

Figyelt kérdés

2020. ápr. 15. 09:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Istenem, hogy ugyanezt a kérdést nem vagy képes beírni a google-be...


[link]

2020. ápr. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Kedves válaszoló , nem csak hogy beírtam ezt a kérdést, hanem még a létező összes oldalt meg is nyitottam, csak gondoltam hogy hátha esetleg valaki előrukkol valami még érdekesebb gondolattal, esetleg egy-két hozzáfűzhető információval.
2020. ápr. 15. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a létező összes oldal elolvasása nem elégített ki. Ott vélhetően megtaláltad az összes szakértő álláspontját. De ez nem elég, neked a dilettánsoké (a miénk) is kell. Hátha valaki ír valami érdekes hülyeséget.
2020. ápr. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ilyenkor azért illene leírnod, hogy a guglit már megnézted, de téged más szempontok is érdekelnek, éspedig:
2020. ápr. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Na akkor jöhet a laikus összefoglaló.


Mi az ABS fogalma:


Anti-blocking system, blokkolásgátló rendszer.


ABS feladata:


Megakadályozza-csökkenti a jármű kerekeinek csúszását fékezéskor, a csúszási helyett tapadási súrlódás meglétét segíti, ezzel csökkenti a féktávot és a jármű esetleges, csúszó kormányzott kerekek miatti kormányzás-vesztését.


Működésének lényege:


A kerékfordulat figyelésével érzékeli, ha valamelyik kerék fékezés közben a többi kerékhez képest lassabban forog vagy teljesen blokkol, vagyis csúszik az úton, és ebben az esetben az adott keréken csökkenti a fékerőt, hogy a kerék újra megtapadhasson.


B-verzió (tudom, hogy nem ez kell, de a kérdés információtartalma elég szűkös volt, plusz guglizás is hozná ezt a választ is :D)


ABS:

Akrilnitril-butadién-sztirol


Hőre lágyuló múanyag. Elég magas szilárdságú és nem nagyon törik.

Számítógépházak, táskák, kofferok (lásd pl. Samsonite) tipikus anyaga.

2020. ápr. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!