Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » A google térkép hazudik?...

A google térkép hazudik? (magyarázza már el ezt valaki)

Figyelt kérdés

Nézzük az alábbi példát: Libéria területe 111 369 km², Izlandé 103 000 km², most nézzetek rá a térképre. Mit láttok? Csak mert én azt, hogy Libéria 4-5x elférne Izland területén. De Libéria papíron még Mo-nál is nagyobb, a térképen viszont ránézésre Mo nagyobb vagy 2x.

Ott van Guinea, ami papíron nagyobb mint Románia, most nézzétek meg a térképen, tényleg??



2020. ápr. 16. 16:46
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Jól van, köszönöm :) Tehát van rá magyarázat. Én tudatlanként a látottakból indultam ki, viszont nem akartam annyira mélyen utána olvasni, elég egy pár soros indoklás.
2020. ápr. 16. 19:06
 12/14 anonim ***** válasza:
50%
Mercator sucks
2020. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 2*Sü ***** válasza:
100%
Egyébként nyilván ismerték a problémát régóta. Pont ezért voltak népszerűek – és népszerűek ma is – a térképek mellett a földgömbök, hiszen az az egyetlen térkép, ami egyszerre hossztartó, területtartó, szögtartó, egyenestartó (ami a szögtartóból következi) és körtartó.
2020. ápr. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Használd GE-en az egér görgőjét és az lesz nagyobb a képernyőn amelyiket nagyobbnak akarod látni..

Aztán jöhet a következő kérdés hogy Magyarország valóban nagyobb mint az USA..? ;P

2020. ápr. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!