Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Magatartásszegés kifejezés...

Magatartásszegés kifejezés értelmes? Tévében mondják a kijárási korlátozással kapcsolatban.

Figyelt kérdés

2020. máj. 14. 12:13
1 2
 11/15 anonim válasza:
88%

De basszus, ez hihetetlen, minden példáddal megválaszolod a saját kérdéseidet. :D

"A parancs egy magatartásra való felszólítás."

Ennyi. Pontosan ezért nem értelmezhető az a szó, h magatartásszegés. A parancsot meg tudod tagadni, a felszólítást figyelmen kívül hagyhatod - a magatartásoddal.

Már feladtam, de azért egy másik példa: jó magaviselete miatt kiengedték őt a börtönből.

Na most ha elképzelsz egy börtönt, ott is szabályok, előírások vannak, és nem magaviseletek. Jó magaviselet esetén betartod, tiszteletben tartod a magatartásra vonatkozó szabályokat. A te egyéni, szubjektív döntésed, mennyire TARTOD MAGAD az előírásokhoz.

2020. máj. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
95%

"a a magatartást állításod szerint nem lehet megszegni, akkor parancsmegszegésért (ami tulajdonképpen egy meghatározott magatartás) miért jár büntetés?"

- Direkt nem akarod megérteni, vagy trollkodsz?


A parancs, a szabályzat, a törvény, a szerződés stb. előír valamit, ezért az megszegheted (vagy betarthatod) a magatartásoddal de NEM a magatartást szeged meg hanem a parancsot, szabályzatot, törvényt, szerződést stb.

2020. máj. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A "magatartás" lehet jó, elfogadható, ellenséges, szembenálló, és még százféle. Ha nincs jelző előtte, akkor nem tudni hogy milyen töltésű. Hiszen ha egy addig negatív a viselkedési formát szeg meg valaki, az már a javulás jele, hiszen az pozitív tevékenység. ;)

Lehetne agyalni rajta, de sokkal érthetőbb lett volna, ha pl. előírt, kötelező vagy elvárt magatartás megszegéséról beszélnek.

2020. máj. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg egy suta rövidítése akart lenni a magatartásra vonatkozó szabályszegésnek. De akkor már elég lett volna egyszerűen szabályszegés, a szövegkörnyezetből úgyis lehet tudni, melyik szabályról van szó. Ennyi erővel lehetne adószegés, közlekedésszegés, stb. is, csak ott nem spórolják le a szavakat, hanem magyarul fogalmaznak: közlekedési szabálysértés.
2020. máj. 14. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Wadmalac ***** válasza:
66%

Próbáltam, utánanézni, hogy a járványügyi korlátozásoknak mi a jogi státusza, törvény, szabály vagy rendelet, esetleg egyéb.

Mert arra kéne alapulnia a megszegésre a szakkifejezésnek is.


De elég érdekesen kaotikus megfogalmazásokat találok a hivatalos nyilatkozatokban is.


Ez azért lehet, mert a mostani, úgynevezett "különleges jogrendi időszak"-ra nem volt példa időtlen idők óta.


Nézzük csak ezt a mondatot:

"a magyar lakosság megértette az operatív törzsnek azt a KÉRÉSÉT, hogy akivel szemben hatósági házi karantént RENDELNEK el, tartsa be az arra vonatkozó SZABÁLYOKAT - mondta. Megköszönve a szabálykövetők magatartását, megjegyezte: a szabályszegőkkel szemben szükség volt rendőri intézkedésre, így 163 esetben tettek SZABÁLYSÉRTÉSI feljelentést és 32 esetben szabtak ki helyszíni bírságot."


Kérés, rendelet, szabály.


A vége az, hogy szabályszegésnek minősül a korlátozási rendeletek nem betartása.


A magatartásszegés egy rossz rövidítése lehet a "korlátozási rendelet magatartási szabályainak megszegése" kifejezésnek.


Gróza: Gróf Széchenyi István Tengerészeti Hadiszázadának Matróza".

:D

2020. máj. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!